Akių vokų pakėlimas


Bendraujant daugiausiai žiūrime į akis, nes jos daug ką atspindi, išreiškia. Bėgant metams mažėja odos elastingumas, todėl ji išsitampo. Tokiu atveju vokuose susidaro odos perteklius, kuris pasmunka. Savo ruožtu dėl sumažėjusio odos tonuso pasmunka ir riebaliniai maišeliai. Dėl to, kad yra paakių raukšlės ar užkritę akių  vokai, žmogus atrodo pavargęs, kartais piktokas, nors tai dažnai neatspindi tikrojo žmogaus būdo, nuotaikos. Šiais atvejais operavimas sugrąžins gyvybiškesnį žvilgsnį, žvalesnę ir gerai pailsėjusio žmogaus išvaizdą.

 

Priešoperacinis įvertinimas


Konsultacijos metu plastikos chirurgas įvertins pakitimus veide, jūsų lūkesčius, paaiškins galimus operacijų variantus. Pacientui individualiai parenkama tinkamiausia operacija. Priklausomai nuo pakitimų gali būti operuojami tik viršutiniai, tik apatiniai arba kartu ir viršutiniai, ir apatiniai. Įprastai operuojama ir kairėje, ir dešinėje, kad išsaugoti simetriškumą. Jeigu vokai yra pasmukę dėl užkritusių antakių, atliekamas endoskopinis antakių pakėlimas.

Patinę paakiai  gali būti dėl skydliaukės ar inkstų ligų. Kartais esant alergijai, patinsta ir vokai. Šiais atvejais vokų  korekcija nerekomenduojama. Jeigu yra "sausų akių" sindromo požymių, prieš operaciją tikslinga akių gydytojo konsultacija.

 

 Vokų plastinė operacija. Viršutinė  akių vokų pakėlimo operacija  atliekama  vietinėje nejautroje („apšaldant“).

 

 vokų pakėlimo operacija

 

 

 

Pašalinamas  odos perteklius (apibrėžtas punktyrine linija) , riebaliniai maišeliai (gelsvi), o esant reikalui sutvirtinami  raumenys. Likę šios srities audiniai tampa standesni.

 

 

 

 

 

 

Siūlės vieta pasirenkama natūralioj voko vagelėje, todėl po operacijos randelis nepastebimas. Operacijos pabaigoje užklijuojami nedideli pleistriukai. Ši operacija yra ganėtinai saugi.

 

Apatinių vokų plastika

 Apatinių vokų plastika

 

 

 

Jei yra odos perteklius, pjūvis ( pažymėtas mėlyna punktyrine linija) atliekamas šalia apatinių blakstienų linijos . Odos perteklius  pašalinamas. Pertekliniai riebaliniai maišeliai pašalinami arba perskirstomi. Kabantys raumenys yra sutvirtinami.

 

 

 

 

 Operacijos pabaigoje odos pjūvis užsiuvamas.

Jei apatinio voko oda nėra labai raukšlėta, o yra padidinti tik riebaliniai maišeliai, tokiu atveju pjūvis atliekamas vidinėj voko pusėje (randelis iš vis nebus matomas).

 

Gijimo laikotarpis


Po operacijos apie akis ~ 7 d. būna mėlynės. Saikingas patinimas užtrunka ilgiau, tačiau didžioji patinimo dalis atslūgsta per 1 sav. Kelias dienas gali ašaroti ar džiūti akys, tačiau specialūs tepalai išspręs šią problemą.

Pacientas  operacijos dieną išvyksta namo. Negalima lenkti žemyn galvos ir kelti sunkų svorį 1-2 sav., kad išvengti kraujavimo rizikos. 1-2 savaites patartina nešioti akinius nuo saulės esant aktyviai saulei ar gausiai prisnigus, nes akys gali būti jautrokos. Be to tai padeda užmaskuoti mėlynes. 1 savaitę nerekomenduojama nešioti linzių. Į darbą galėsite grįžti maždaug po 1 sav. nuo operacijos. Siūlai ištraukiami po 3-7 d.

Operacijai naudoju geriausios pasaulyje Johnson & Johnson firmos siūlus, kurie labai lengvai slysta per odą ir kur kas lengviau ištraukiami, nei kitų firmų siūlai.

 

 

Vokų plastika

Pjūvio randeliai yra pasislėpę naturaliose raukšlytėse. Operacijos kosmetinis efektas išlieka nemažiau dešimtmečio.

 

 

                                                                                            Kainos

 

 

 

 

© Rytis Norkus