Akių vokų pakėlimas

 

Bendraujant daugiausiai žiūrime į akis, nes jos daug ką atspindi, išreiškia. Bėgant metams mažėja odos elastingumas, todėl ji išsitampo. Tokiu atveju vokuose susidaro odos perteklius, kuris pasmunka. Savo ruožtu dėl sumažėjusio odos tonuso pasmunka ir riebaliniai maišeliai. Kosmetinės priemonės neduos žymesnio efekto. Jei yra paveldimas polinkis vokų pasmukimui, tai jie gali pasmukt dar jaunystėje. Dėl to, kad yra paakių raukšlės ar užkritę akių  vokai, žmogus atrodo pavargęs, kartais piktokas, nors tai dažnai neatspindi tikrojo žmogaus būdo, nuotaikos. Šiais atvejais  akių vokų pakėlimo operacija (blefaroplastika) sugrąžins gyvybiškesnį žvilgsnį, žvalesnę ir gerai pailsėjusio žmogaus išvaizdą. Neretai moterys, išleidusios  daug pinigų kremams ir kosmetologinėms procedūroms, galop pasirįžta operacijai, kuri suteikia garantuotą, ilgalaikį  efektą.

 

Priešoperacinis įvertinimas


Konsultacijos metu  įvertinu pakitimus veide, jūsų lūkesčius, paaiškinu galimus operacijų variantus. Idealu operuoti, jeigu jau suėję 35 metai, tačiau esant paveldimam vokų nukarimui, operuojama ir kas ankstyvesniam amžiuje. Pacientui individualiai parenkama tinkamiausia operacija. Priklausomai nuo pakitimų gali būti operuojami tik viršutiniai, tik apatiniai arba kartu ir viršutiniai, ir apatiniai. Įprastai operuojama ir kairėje, ir dešinėje, kad išsaugoti simetriškumą. Jeigu vokai yra pasmukę dėl užkritusių antakių, atliekamas endoskopinis antakių pakėlimas.

Patinę paakiai  gali būti dėl skydliaukės ar inkstų ligų. Kartais esant alergijai, patinsta ir vokai. Jeigu yra "sausų akių" sindromo požymių, prieš operaciją tikslinga akių gydytojo konsultacija. Kartais nerekomenduojama  operuoti, jei yra skydliaukės ligos, "sausų akių  " sindromas, Graves liga, labai aukštas ir sunkiai valdomas kraujospūdis, gliaukoma. Jei sergate viena iš šių ligų, atvykę konsultacijai, iš karto perspėkite gydytoją.

 

 Akių viršutinių vokų pakėlimo operacija

Viršutinio  akies voko  pakėlimo operacija  atliekama  vietinėje nejautroje , t.y. „apšaldant“ - suleidžiant plona adatėle nuskausminančių vaistų į operuojamą sritį. Todėl pacientai gali jaustis ramūs, nes  narkozė nereikalinga. Operacijos trukmė yra mažesnė, nei 1 valanda.

 

 vokų pakėlimo operacija

 

 

 

Pašalinamas  odos perteklius (apibrėžtas punktyrine linija) , riebaliniai maišeliai (gelsvi), o esant reikalui sutvirtinami  raumenys. Likę šios srities audiniai tampa standesni.

 

 

 

 

 

 

Siūlės vietą parenku natūralioj voko vagelėje, todėl po operacijos randelis dažniausiai nepastebimas. Operacijos pabaigoje užklijuojami nedideli  (6 milimetrų pločio) pleistriukai. Ši operacija yra ganėtinai saugi ir paprasta.

 

       Apatinių vokų plastika

 Apatinių vokų plastika

 

 

 

Jei yra odos perteklius, pjūvis ( pažymėtas mėlyna punktyrine linija) atliekamas šalia apatinių blakstienų linijos . Odos perteklius  pašalinamas. Pertekliniai riebaliniai maišeliai pašalinami arba perskirstomi. Kabantys raumenys yra sutvirtinami.

 

 

 

 

 Operacijos pabaigoje odos pjūvis užsiuvamas.

Jei apatinio voko oda nėra labai raukšlėta, o yra padidinti tik riebaliniai maišeliai, tokiu atveju pjūvis atliekamas vidinėj voko pusėje (randelis iš vis nebus matomas).

 

Gijimo laikotarpis


Kadangi per operaciją labai kruopščiai sustabdau kraujavimą ir pasirūpinu tinkamom pooperacinėmis priemonėmis, po operacijos mėlynės apie akis etai kada išbūna ilgiau  7 dienų. Jeigu mėlynės būtų ilgiau, į darbą galėsite grįžti užmaskavę jas pudra. Saikingas patinimas užtrunka ilgiau, tačiau didžioji patinimo dalis atslūgsta per 1 sav. Kelias dienas gali ašaroti ar džiūti akys, tačiau specialūs tepalai išspręs šią problemą.

Pacientai  operacijos dieną išvyksta namo, tačiau vairuoti nepatartina.  Negalima lenkti žemyn galvos ir kelti sunkų svorį 1 savaitę, kad išvengti kraujavimo rizikos. 1-2 savaites patartina nešioti akinius nuo saulės esant aktyviai saulei ar gausiai prisnigus, nes akys gali būti jautrokos. Be to tai padeda užmaskuoti mėlynes. 1 savaitę nerekomenduojama nešioti linzių. Į darbą galėsite grįžti maždaug po 1 sav. nuo operacijos. Siūlai ištraukiami po 5-7 d.

Operacijai naudoju  siūlus, kurie labai lengvai slysta per odą, kas palengvina jų ištraukimą.

Po  operacijos nerekomeduoju priešrandinių kremų, kadangi jie veide dažnai iššaukia priešingą efektą.

 

Vokų plastika

Odą susiuvu ypač plonu siūlu, todėl randelis būna nestoresnis už siūlą.Be to pjūvio randeliai yra  pasislėpę natūraliame įdubime. Dėl šių priežasčių nežinatįs apie operaciją nepastebės pjūvių sričių. Operacijos kosmetinis efektas išlieka nemažiau dešimtmečio ir retai kada prireikia pakartotinės operacijos.

 

 

                                                                                            Kainos

 

 

 

 

© Rytis Norkus, Kaunas