Plastikos chirurgas, klinika

 

plastikos chirurgas Rytis Norkus

  Plastikos chirurgas   
Rytis Norkus

 

 

 

Būdamas plastikos chirurgu siekiu ryškaus ir ilgalaikio pokyčio pacientams, tuo pačiu gaunant ypač natūralią išvaizdą. Mano chirurginė filosofija paprasta: kad pastoviai pasiekčiau labai natūralų, subtilų ir tuo pačiu veiksmingą rezultatą, suderinu laiko patikrintus metodus su  naujausia technologijų pažanga.

Konsultacijos metu išsamiai išklausau paciento pageidavimus, aptariam operacijos reikalingumą ir būdus, pooperacinį laikotarpį. Jei matau, kad  operacija ar netinkama, ar nereikalinga, ar suteiktų dirbtinę išvaizdą, sąžiningai atkalbu nuo jos ir pacientą. Su pacientėmis bendrauju ne medicininiais, tuo labiau lotyniškais terminais, o paprasta, suprantama kalba. Jau daugelį metų laikausi nuostatos, kad geriausi plastikos chirurgai nerizikuoja ir paciento sveikata.

Savo darbe siekiu gilių specialybės žinių, esteto matymo ir meistriškų rankų  harmonijos, kas man padeda parinkti pacientams tinkamą individualų sprendimą ir gauti džiuginantį rezultatą.

Negaištu laiko priklausymu dešimtims medicininių draugijų, neeikvoju laiko facebook rinkodariniams pristatymams. Sutinku, kad ne žmogus darbą, o darbas žmogų puošia. O nuo šių rinkodarų  atlikusį laiką skiriu pacientams ir medicininei savišvietai. Po operacijos visada suteikiu pacientams galimybę palaikyti kontaktą ( konsultacija, telefonu ar el. paštu) iškilus neaiškumams ir naujiems klausimams.

Išsilavinimas, stažuotės, darbas, patirtis

 

 • Baigiau Kauno J.Jablonskio vid. mokyklą, kurioje tuo metu vienintelėje Kaune anglų kalba mokyta  nuo pirmos klasės. Puikiai įvaldyta anglų kalba leido nuo pirmų studijų kursų nesidairyti į rusiškas knygas ar atsitiktinius lietuviškus straipsnius, o studijuoti modernią JAV medicininę literatūrą. Laisvas anglų kalbos naudojimas padeda sugerti net ir smulkiausius niuansus dalinantis patirtimi su kolegomis vakaruose. Taip pat susikalbu rusų kalba.
 • Kauno medicinos universitete baigiau keturių pakopų studijas pagal Europos Sąjungos šiuolaikinius  reikalavimus ir įgijau plastinės - rekonstrukcinės chirurgijos  gydytojo licenciją, patvirtintą Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijoje.
 • Prieš plastinės chirurgijos  studijas baigiau ir bendrosios chirurgijos rezidentūros (t.y. magistrantūros) studijas, tuo įgydamas šios srities licenciją.Po šių studijų visą dėmesį skiriau plastinei chirurgijai.  Jau 10 metų kaip Lietuvoje nebėra reikalavimo (skirtingai nei JAV) prieš studijuojant plastinę chirurgiją baigti ir bendrosios chirurgijos rezidentūrą. Nors ir ne ilgas darbas bendrojoje  chirurgijoje užgrūdino nepasimesti aptikus neplanuotus radinius operacijos metu ir operatyviai pasirinkti tinkamą sprendimą.  Papildomas išsilavinimas padeda atliekant pilvo plastines operacijas.
 • Turiu ilgametę  patirtį plastinėje ir rekonstrukcinėje chirurgijoje.
 • Studijuodamas medicinos mokslus, 6 metus savanoriavau operacinėje ir skyriuje.
 • 6 m. dirbau Plastinės chirurgijos skyriuje Kauno medicinos universiteto klinikose.
 • Daug naujausių žinių ir praktinių įgūdžių sukaupiau pasaulio plastinės chirurgijos mekoje-JAV, kur ne vieną mėnesį stažavausi žymiose privačiose bei universitetinėse plastinės chirurgijos klinikose. Taip pat stažavausi Vokietijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Švedijos klinikose. Reguliariai dalyvauju specialybės  konferencijose, seminaruose, praktiniuose  vakarų lektorių kursuose. Tuo pačiu pats skaičiau daug paskaitų plastinės chirurgijos temomis.
 • 2005 m. buvo suteikta Didžiosios Britanijos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo licencija.
 • 2006-2013 m.  plastikos chirurgas Kaune privačioje klinikoje „Estetinės chirurgijos centras“ .
 • Nuo 2014 m. dirbu ir privačioje klinikoje "Grožio pasaulis".
 • Nuo 2006 m. dirbu Respublikinėje Kauno ligoninėje.


Mokslinė veikla, žinios

 

 • Rytis Norkus yra daugelio medicininių straipsnių ir pranešimų autorius.
 • Lietuvos studentų medikų ir jaunųjų mokslininkų konferencijos laureatas.
 • Sukaupta gera profesinė patirtis bei  plastinės chirurgijos atskirų segmentų lyderių vakaruose patirties  pritaikymas įgalino parašyti pirmąjį ir šiai dienai vienintelį Lietuvoje plastinės chirurgijos vadovėlį  (T.Norkus, R.Norkus, M.Norkus. Plastinė ir atkuriamoji chirurgija. Kaunas: KMU leidykla, 2009; 396 p.).


Pasiekimai, pomėgiai, laisvalaikis

 

 • Kauno moksleivių matematikos olimpiadų prizininkas.
 • Esu įsitikinęs ir patyręs, kad ir mokantis, ir studijuojant, ir dirbant būtina kaitalioti protinę veiklą su aktyviu poilsiu, sportu. Moksleiviškam amžiuje ir per pirmus trejus studijų metus daug kartų nugalėjau Respublikinėse plaukimo varžybose.
 • Laisvalaikiu mėgstu buriuoti, slidinėti kalnuose, plaukioti, užsiimti sodininkyste.


KLINIKA

 

 

Dirbu keliose klinikose: Respublikinės   Kauno  ligoninės Dienos chirurgijos centre bei  privačioje klinikoje "Grožio pasaulis".


Jei ieškote saugios plastinės chirurgijos klinikos Kaune, kurioje naudojamos modernios priemonės ir technologijos, dirba paslaugus, rūpestingas, patyręs plastikos chirurgas, sesutės, sklandų darbą užtikrinanti maloni administratorė, tai  Respublikinės   Kauno  ligoninės Dienos chirurgijos centre yra deramas pasirinkimas. Daug mūsų pacientų atvyksta iš Vakarų Europos. Klinika yra nedidelė, jauki, be slegiančios ligoninių atmosferos. Palatose ir operacinėje įrengti kondicionieriai. Taip pat, pacientei pageidaujant, gali būti naudojama vienutė palata su televizoriumi, įvairių padėčių lova, individualiu raktu. Pacientai operacijai atvyksta ne į priėmimo skyrių, o tiesiai į kliniką, kas suteikia konfidencialumo.

Pasinaudojus 3 mln. litų Pasaulinio banko parama, Dienos chirurgijos skyrius buvo šiuolaikiškai įrengtas. Klinika  (palatos ir operacinė) įrengta pagal aukščiausius Europos sąjungos higienos ir saugumo reikalavimus, aprūpintos modernia vokiška įranga.


 

 

Po kai kurių operacijų, jei gerai jaučiasi, pacientai išleidžiami į namus tą pačią dieną. Tokiu būdu pacientai greičiau sveiksta įprastoje aplinkoje, geriau išsimiega savoje lovoje. Pacientui išrašoma nuskausminančių vaistų, o iškilus neaiškumams bet kuriuo paros metu jis gali skambinti operavusiam gydytojui. Jei numatoma didesnės apimties operacija (krūtų, pilvo sienos plastikos ir kt.), ar jei pacientas nesijaučiai užtikrintai po operacijos, ar yra bent menkiausia rizika – pacientas  lieka naktį kvalifikuoto personalo priežiūroje. Skirtingai nuo daugelio privačių plastinės chirurgijos klinikų, šioje medicinos įstaigoje visą parą budi chirurgai, anesteziologai, terapeutai, reanimatologai ir kt. specialistai, todėl staiga iškilus problemai, pacientas  tuoj pat  gali sulaukti neatidėliotinos gyvybiškai svarbios kvalifikuotos pagalbos. Klinikokoje visą parą budi anesteziologas-reanimatologas. Prieš kelis metus 1 mln. eurų Pasaulinio banko paramos moderniai rekonstruotas ir renovuotas Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrius, kas užtikrina dar didesnį saugumą šiame medicinos centre.  

Bet kuriuo paros metu atliekami įvairiausi  mediciniai tyrimai. Labai reta plastinės chirurgijos klinika gali vietoje atlikti tyrimus, pakviesti pačius įvairiausius konsultantus. Tai padidina pacientų, kuriems atliekamos operacijos, saugumą. Beto po konsultacijos Jums nereikės ieškoti, kur atlikti priešoperacinius tyrimus - visa tai galėsite atlikti vietoje ir iš karto.Taip pat operuoju ir privačioje klinikoje „Grožio pasaulis“.
Privati plastinės chirurgijos klinika "Grožio pasaulis" įkurta 1995 m. ir per tą laiką sukaupė milžinišką patirtį medicininėj, personalo ir organizacinėje plotmėje. Prieš kelis metus, pasinaudojus Pasaulinio banko   parama , klinika persikėlė į naujai pagal paskirtį pastatytą bei  įrengtą  pastatą, kuris yra pats naujausias ir moderniausias Lietuvoje tarp plastinės chirurgijos klinikų. Tiesiog specializuojamės grožio srityje, o personalas skiria žymiai daugiau dėmesio Jums.

   

Klinika " Grožio pasaulis " yra nedidelė, jauki, be slegiančios ligoninių atmosferos.  Palatos yra  vienvietės bei dvivietės  su  medicininio saugumo įranga, atskiru tualetu ir dušu, televizoriumi.  
 


Tame pačiame pastate, kaip ir „Grožio pasaulis“,  įsikūrusi pirmoji privati medicinos įstaiga Lietuvoje - BMP klinika ( dabar vadinasi Kardiolitos klinikos). Joje konsultuoja ir gydo įvairių sričių specialistai, atliekami įvairiausi  mediciniai tyrimai .

 

 

 

© Rytis Norkus, Kaunas