Lytinių lūpų korekcija

 

Dažnai didžiosios lytinės lūpos pridengia mažąsias. Tačiau kartais mažosios būna ryškiai padidėję. Tai gali būti įgimta ar išsivystyti vėlesniame amžiuje. Tokiu atveju neretai moteris jaučia diskomfortą sportuojant, dėvint aptemtus rūbus, padidėja iššutimai , ypač aptemptuose apatiniuose rūbuose, atsiranda higienos problemų, gali būti skausmingas lytinis aktas, trukdo sėdint, vaikštant ar važiuojant dviračiu. Moteris vengia dėvėti bikini, kartais drovisi apsinuoginti sporto klubų persirengimo kambariuose, dušuose, gali iškilti įvairių problemų lytiniame gyvenime. Tačiau neretai tai sukelia vien estetinį diskomfortą. Būna, kad per didelės lytinės lūpos visiškai netrukdo - tada,aišku,  operuoti nėra poreikio.

 

Svarbūs operacijai anatomijos ypatumai ir orientyrai. Matomos ryškiai padidėjusios mažosios LL.

 

 

Mažųjų lytinių lūpų (toliau -LL)  korekcija, kai atliekama mažinimo plastinė operacija, yra  nesudėtingas, greitas ir efektyvus problemos sprendimo būdas. Paprastai gydytojai tai rekomenduoja, jei ši problema moteriai trukdo, o lytinės lūpos yra 1-2 cm per didelės neištemptoje padėtyje ar 5 centimetrais - jas patempus. Kartu atliekamas ne tik mažinimas, bet ir formos korekcija. Operuoti galima ir negimdžiusias.

 

KADA NEREKOMENDUOJAMA OPERACIJA? Jei sergate makšties pūsleline ar grybeliu , yra iškritusi gimda,  šlapimo nelaikymas, tai  operaciją geriau atidėti. Jeigu rūkote - prieš operaciją meskite, kad pagerėtų gyjimas.

 

Yra ne vienas operacijos būdas, kai yra didelės lytinės lūpos (išilginis nupjovimas, trikampių šalinimas ir kt.).

 

 

 

IŠILGINIS NUPJOVIMAS

Vis dar labai paplitęs išilginis odos pertekliaus nupjovimas ir susiuvimas ("apipjaustymas", "amputacija"). Punktyrine linija pažymėtos pjūvių sritys, o nupjaunama dalis pažymėta taškeliais. Lytinių lūpų plastika

Minėtoji  technika greitesnė, paprastesnė, tačiau per visą lūpos briauną lieka išilginis randas, kuris dažnai  būna iškreipto jautrumo ( beveik išnykę ar nenormaliai dirglu). Piešinyje siūlės pažymėtos juodai, o randai - raudonai. Randas neišskiria įprasto sekreto, o, būdamas neelastingas, yra beveik netamprus, kas kartais apsunkina lytinius santykius, sukelia iššutimus, LL plyšimus gimdymo metu. Atsiranda ir nelygumai, pigmentacijos skirtumai. Todėl šios operacijos technikos nenaudoju.

Taip pat pacientės turėtų įvairių nudeginimų ( tame tarpe ir lazeriu ), nes išdeginti audiniai blogiau gyja, palieka maudžiančius randas, keičia spalvą.

 

Mažųjų lytinių lūpų korekcija.

 

TRIKAMPIŲ PAŠALINIMAS

 

 

 

Lytinių lūpų korekcija

Funkciškai žymiai  geresnis ir estetiškesnis yra trikampio formos LL pertekliaus pašalinimas ("V" formos pjūvis ). Punktyru žymėtos pjūvių linijos, o taškeliais - pašalinamos odos plotas. Beje po šiais odos trikampiais esančių audinių nešalinu, nes tada išlieka geresnis jautrumas, būna mažesnis randėjimas, geresnė kraujotaka. Net ir išpjovus šiuos trikampius, išlieka pakankamas lūpų dydis, kuriomis pridengimas lytinis plyšys.

Operacinius pjūvius parenku kuo toliau nuo klitorio, šlaplės, makšties, kad nebūtų sutrikdyta šių organų funkcija.

 

Lytininių lūpų mažinimo operacija.

  Po to  viršutinė audinių  dalis (A) susiuvama su apatine (B) tirpiais siūlais, kurių nereikės vėliau išimti. Išilgai lytinės lūpos  lieka ne randinis, o pilnavertis, įprastas audinys. Operacijos randelis yra trumpas, skersinis, pasislepia  natūraliame plyšyje ir  pastebimas nebent tik labai įgūdusiai specialisto akiai. Mažosios lūpos susiglaudžia ir tuo pačiu išlieka elastingomis. Pacientėms parenku tik šią pažangią operacinę techniką.

 

 

Neretai būna padidėjęs priekiau klitorio esantis odos "gaubtuvas".  Kartu gali būti šalinama ir šios sities perteklinė dalis pratęsiant mažųjų lytinių lūpų plastikos pjūvį ar atliekant papildomą pjūvį. Pats klitoris nėra operuojamas. Operacijos planas ir poreikiai  visada aptariami ir suderinami su paciente.

 

Operuojama pilnoje narkozėje,  intraveninėje ( tai yra nepilnai užmigdant) ar vietinėje apšaldančioje nejautroje (pacientė visiškai sąmoninga). Pasitarusi su gydytoju, pacientė gali pasirinkti nuskausminimo būdą. Taigi suteikiu galimybę pacientei išvengti pilnos narkozės, šalia vietinio nuskausminančių vaistų suleidimo kartu duodant nuskausminančią ar raminančią tabletę.  Procedūra užtrunka apie 1 valandą. Dažniausiai, visiškai atsigavusi, pacientė tą pačią dieną išleidžiama į namus. Jei taikoma vietinė nejautra, jau po valandos pacientė gali išvykti namo.

 

Kaip ir po kiekvienos operacijos galimos įprastos komplikacijos: pjūvio infekcija (tarpvietėje visada yra padidinta bakterijų koncentracija) , pakraujavimas. Po operacijos lūpos gali būti neidealiai simetriškos ( nei vienas gydytojas neprižadės absoliučios simetrijos ), tačiau tai yra praktiškai nepastebima. Net ir prieš operaciją nebūna absoliutaus simetriškumo. Kartais moterys operuojamos,  kad lūpos būtų  vienodesnės.

 

Operacijos rezultatai matomi iš karto, tačiau patinimas gali išlikti kelis mėnesius laiko. Skausmas gali būti iki kelių dienų, tačiau jį sėkmingai numalšina nuskausminantys medikamentai. Susiuvu tirpstančiais siūlais, todėl pacientėms nereikia atvykti siūlų ištraukimui.

 

Į darbą galėsite grįšti po 2-4 dienų. Po operacijos negalimi tempimo pratimai 4-5 savaites, lytinius santykius galima atnaujinti po 4-6 savaičių, didesnio fizinio krūvio vengkite 2-3 sav.  Komplikacijų išvengimui labai svarbi yra pooperacinė kontrolė ir priežiūra ( pačios pacientės), apie kurią išsamiai papasakoju  po operacijos. Po operacijos kelias savaites nedevėkite aptemptų kelnių, džinsų.

 

Sėkmingai atlikta operacija  turi labai daug prasmių moteriai: ir lytiniame gyvenime, ir gimdant, kai kuriais atvejais ir šlapinantis, ir higienoje, sporte, estetikoje.  Todėl pacientėms verčia  rinktis ne kliniką su gražiu interjeru ar gerai išvystytu marketingu, o gydytoją,  kuris labai gerai išmano operacinės technikos niuansus ir kruopščiai atlieka savo darbą. Pacientei pageidaujant gali būti pateikta vienutė palata.

 

Klitorio užsmukimo panaikinimas

Atitraukus viršutinę lytinių lūpų dalį ( gaubtuvą) , dažniausiai atsidengia ir klitoris. Tačiau 22 proc. atvejų klitoris bent dalinai yra nepajudinamai pridengtas audinių. Šiuo atveju įprastas gaubtuvo šalinimas iš šonų nebepadės, todėl atlieku klitorį uždengusių audinių vietinį šalinimą. Tai nėra paprasta operacija, todėl Lietuvoje jos beveik niekas neatlieka. Kol kas nėra ištirta, ar vietinė klitorio atidengimo  operacija pagerina orgazmą. Ši operacija nėra įprasta lytinių lūpų mažinimo operacijos dalis ir atliekama tik pageidaujant pačiai pacientei.

 

Nuo ko priklauso  lytinių lūpų korekcijos kaina?

Kaina priklauso ar mažinamos tik mažosios lytinės lūpos, ar kartu atliekama ir klitorio gaubtuvo plastika. Tikslesnę kainą galite pamatyti gale šio puslapio esančioje nuorodoje.

  

Atliktų operacijų pavyzdžiai:

 

Mažųjų  lūpų korekcija.
Lytinių lūpų mažinimo operacija.

 

 

                                                                                          Kaina

                                                                                 

 

© Rytis Norkus, Kaunas