Krūtinės mažinimo operacija

Krūtinės  mažinimo operacija rekomenduojama, jei:

  • krūtys per didelės jūsų proporcijoms;
  • yra odos iššutimai po krūtimis;
  • vargina nugaros, kaklo ar pečių skausmai;
  • ryškūs pečių įveržimai nuo liemenėlės;
  • ribotas fizinis aktyvumas dėl krūtų svorio ir dydžio;
  • yra psichologinis diskomfortas.

Konsultacijos metu aptarsime Jūsų pageidavimus ir norus dėl krūtų dydžio. Jei Jums virš 40 m., rekomenduojama, kad per paskutinius metus būtų atlikta mamografija. Jei šeimoje buvęs krūties vėžys, tai šį tyrimą reiktų atlikti ir nuo 30  m. amžiaus. Kartais nuo jos priklausio operacijos apimtis. Taip pat mamografiją reiktų atlikti 12 mėnesių  po operacijos, kad radiologas turėtų naują atskaitos tašką dėl   atsiradusių pakitimų (randinių, sukalkėjimų ar stadumo pakitimų ). Tai svarbu lyginant su dar vėlesnėmis mamografijomis. Krūtų mažinimo operacija gali kiek sumažinti vėžio riziką , kadangi lieka mažiau liaukos tūrio. Tačiau ir po operacijos reikės įprastai (apčiuopa ir mamografija) ir reguliariai tirtis krūtis.

Krūtų mažinimo metu  pašalinamas odos, riebalinio  ir liaukinio audinio perteklius. Spenelis perkeliamas į kosmetiškai patrauklesnę, aukštesnę vietą. Pacientei pageidaujant sumažinu apie spenelį esantį pigmentinį apskritimą, jei jis yra labai išsiplėtęs.

 

Likusi krūtinės dalis susiuvama, suteikiant krūčiai kosmetiškai patrauklesnę formą ir dydį. Gyd. Rytis Norkus atlikdamas krūtų mažinimą, visada kartu atlieka ir krūtų pakėlimą.

Po operacijos lieka randeliai: aplink pigmentuotą spenelio laukelį  ir vertikalus- nuo spenelio laukelio iki raukšlės po krūtimi.  Jei oda nėra labai išsitampius dėl vyresnio amžiaus, pagal moderniausią techniką pjūvio pokrūtininėje raukšlėje neatlieku, o atlieku tik apverstos raketės (lolipop) pjūvį.  Randas krūties apačioje vienintelis gali būti negražus, iškilęs, raudonas. Beto apverstos raketės pjūvis labai gerai siaurina krūtį, ko nepadaro inkaro formos pjūvis. Randas  aplink spenelį ir vertikalus žemyn paprastai nebūna iškilę. Juos paslepia liemenėlė. Tačiau esant labai neelastingai, išplonėjusiai, su strijomis odai, labai dideliam nukarimui, tenka atlikti inkaro formos pjūvį, kad neliktų nutįsusios odos.

 

Pacientė kitą dieną po operacijos jau gali vykti namo. 3 sav. reikia nešioti specialią liemenėlę 24 val. per parą. Į darbą galima grįžti po savaitės, tačiau 4 savaites patartina vengti didelio fizinio krūvio. Pusę metų po operacijos negalima degintis be UV spindulius sulaikančios liemenėlės. Pjūvius susiuvu dailia ištirpstančia siūle, kas ypač patogu atvykstančioms iš užsienio, nes nereikės tų siūlų šalinti. Tokiu atveju galima ir anksčiau išskristi.

Kartais sumažėja spenelio jautrumas, tačiau vėliau jis pagerėja.

Norinčioms maitinti krūtimis svarbu žinoti, kad po šios operacijos daugiau ar mažiau sumažėja pieno gamyba.

Reiktų išlaukti kol baigsis pieno gamyba. Pieno išsiliejimas į krūtį po operacijos gali sukelti komplikacijas.  Nepatartina operuoti   kol dar krūtys mažėja po laktacijos, nes tai gali iškreipti operacijos rezultatus. Jei planuojate dar turėti vaikų, turite žinoti, kad po šios operacijos arba labai sumažės, arba visai išnyks pieno gamyba po kito gimdymo. Taip pat po kito nėštumo gali prireikti pakartotino  krūtų pakėlimo. Operuojant anksčiau, nei po 5 mėnesių nuo laktacijos pabaigos gali būti ryškesni randai dėl išlikusio hormoninio aktyvumo. Apibendrinus operacija patartina ne anksčiau kaip 3 mėnesiai po laktacijos pabaigos ir krūtų dydžio stabilizavimosi.