Botulino injekcijos nuo prakaitavimo

 

 

 

Prakaitavimas yra normali fiziologinė būklė, kurios metu organizmas išskiria šilumos ir skysčių perteklių. Tačiau per didelis prakaito liaukų aktyvumas gali skatinti gausesnį prakaito išsiskyrimą, nei reikia organizmui. Gausus prakaitavimas neretai sukelia socialinį nepatogumą dėl nuolat drėgnų pažastų.

Botulino injekcijos (suleidimai) yra labai efektyvi priemonė nuo prakaitavimo. Botulino toksinas ( „Dysport“, „Vystabel“) labai plona adatėle negiliai suleidžiamas(vadinamos "botokso injekcijos" ) į 10 taškų abiejose pažastyse. Pacientai šiuos įdūrimus neretai lygina su uodo įkandimu.

Botulino toksinas ( toliau – BT) veikia praktiškai tik toje vietoje, kur suleistas, tad yra nepavojingas organizmui. BT slopina prakaito liaukų veiklą, dėl ko prakaitas nustoja gamintis suleidimo srityse. Medikamentas suveikia per pirmąją savaitę. Per kelias savaites botoksas pasišalina iš organizmo, tačiau prakaitavimas pažastyse dingsta ar labai ryškiai sumažėja maždaug 6-7 mėnesiams. Išnykus preparato poveikiui procedūrą galima pakartoti.

Kartais iškyla klausimas, ar šis BT nėra žalingas organizmui. Botokso injekcijos saugiai naudojamas jau ne vieną dešimtmetį įvairiose medicinos srityse ( vokų spazmų,  cerebralinio paralyžiaus, migrenos gydymui ir kt.). Naudojamos labai mažos netoksiškos žmogui dozės. Be to, BT poveikis praktiškai apsiriboja tik suleidimo srityje. Visgi, dėl atsargumo nerekomenduojama BT leisti nėščiosioms, maitinančioms krūtimis (nors neigiamo poveikio šiais atvejais  ir nėra įrodyta), alergiškiems žmogaus albuminui.

Šią procedūrą atlieku Kaune.

 

Kaina

Botokso  injekcijos nuo raukšlių

© Rytis Norkus, Kaunas