Plastikos chirurgas Rytis Norkus

 

 

    
Rytis Norkus

  Plastikos chirurgas

 

 

 Kodėl gyd. Rytis Norkus?

Konsultacijos metu išsamiai išklausau paciento pageidavimus, aptariam operacijos reikalingumą ir būdus, pooperacinį laikotarpį. Jei matau, kad  operacija ar netinkama, ar nereikalinga, ar suteiktų dirbtinę išvaizdą, sąžiningai atkalbu nuo jos ir pacientą. Su pacientėmis bendrauju ne medicininiais, tuo labiau lotyniškais terminais, o paprasta, suprantama kalba. Jau daugelį metų laikausi nuostatos, kad geriausi plastikos chirurgai nerizikuoja ir paciento sveikata. 


Savo darbe siekiu gilių specialybės žinių, esteto matymo ir meistriškų rankų  harmonijos, kas man padeda parinkti pacientams tinkamą individualų sprendimą ir gauti džiuginantį rezultatą.

Negaištu laiko priklausymu dešimtims medicininių draugijų, neeikvoju laiko facebook rinkodariniams pristatymams. Sutinku, kad ne žmogus darbą, o darbas žmogų puošia. O nuo šių rinkodarų  atlikusį laiką skiriu pacientams ir medicininei savišvietai. Nepirkdamas užsakomųjų straipsnių, facebook marketingų ir pan., nesusikuriu operacijų konvejerio. Dėl to pakanka laiko ir energijos konsultacijai, kiekvienos operacijos "išbaigimui", deramai priežiūrai pooperaciniame periode, reagavimui į pastebėjimus po operacijos. Po operacijos visada suteikiu pacientėms galimybę palaikyti kontaktą (konsultacija, telefonu ar el. paštu) iškilus neaiškumams ir naujiems klausimams.

 

Dabar esu pačioje chirurginėje brandoje - ne per jaunas, kai dar trūksta patirties, žinių,  šaltakraujiškumo ir ne per senas, kai susilpnėja rega, rankų tikslumas ar paprasčiausiai nebelieka  maksimalizmo kokybei.

Išsilavinimas, stažuotės, darbas, patirtis

 

 • Baigiau Kauno J.Jablonskio vid. mokyklą, kurioje tuo metu vienintelėje Kaune anglų kalba mokyta  nuo pirmos klasės. Puikiai įvaldyta anglų kalba leido nuo pirmų studijų kursų nesidairyti į rusiškas knygas ar atsitiktinius lietuviškus straipsnius, o studijuoti modernią JAV medicininę literatūrą. Laisvas anglų kalbos naudojimas padeda sugerti net ir smulkiausius niuansus dalinantis patirtimi su kolegomis vakaruose. Taip pat susikalbu rusų kalba.
 • Kauno medicinos universitete baigiau keturių pakopų studijas pagal Europos Sąjungos šiuolaikinius  reikalavimus ir įgijau plastinės - rekonstrukcinės chirurgijos  gydytojo licenciją, patvirtintą Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijoje.
 • Prieš plastinės chirurgijos  studijas baigiau ir bendrosios chirurgijos rezidentūros (t.y. magistrantūros) studijas, tuo įgydamas šios srities licenciją.Po šių studijų visą dėmesį skiriau plastinei chirurgijai.  Jau 10 metų kaip Lietuvoje nebėra reikalavimo (skirtingai nei JAV) prieš studijuojant plastinę chirurgiją baigti ir bendrosios chirurgijos rezidentūrą. Nors ir ne ilgas darbas bendrojoje  chirurgijoje užgrūdino nepasimesti aptikus neplanuotus radinius operacijos metu ir operatyviai pasirinkti tinkamą sprendimą.  Papildomas išsilavinimas padeda atliekant pilvo plastines operacijas.
 • Turiu ilgametę  patirtį plastinėje ir rekonstrukcinėje chirurgijoje.
 • Studijuodamas medicinos mokslus, 6 metus savanoriavau operacinėje ir skyriuje.
 • 6 m. dirbau Plastinės chirurgijos skyriuje Kauno medicinos universiteto klinikose.
 • Daug naujausių žinių ir praktinių įgūdžių sukaupiau pasaulio plastinės chirurgijos mekoje-JAV, kur ne vieną mėnesį stažavausi žymiose privačiose bei universitetinėse plastinės chirurgijos klinikose. Taip pat stažavausi Vokietijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Švedijos klinikose. Reguliariai dalyvauju specialybės  konferencijose, seminaruose, praktiniuose  vakarų lektorių kursuose. Tuo pačiu pats skaičiau daug paskaitų plastinės chirurgijos temomis.
 • 2005 m. buvo suteikta Didžiosios Britanijos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo licencija.
 • 2006-2013 m.  plastikos chirurgas Kaune privačioje klinikoje „Estetinės chirurgijos centras“ .
 • 2014-dabar privati klinika "Kardiolitos klinikos"( buvusi BMP klinika).
 • Nuo 2006 m. dirbu ir  Respublikinėje Kauno ligoninėje.


Mokslinė veikla, žinios

 

 • Lietuvos studentų medikų ir jaunųjų mokslininkų konferencijos laureatas.
 • Sukaupta gera profesinė patirtis bei  plastinės chirurgijos atskirų segmentų lyderių vakaruose patirties  pritaikymas įgalino parašyti pirmąjį ir šiai dienai vienintelį Lietuvoje plastinės chirurgijos vadovėlį  (T.Norkus, R.Norkus, M.Norkus. Plastinė ir atkuriamoji chirurgija. Kaunas: KMU leidykla, 2009; 396 p.).
 • Rytis Norkus yra daugelio medicininių straipsnių ir pranešimų autorius.


Pasiekimai, pomėgiai, laisvalaikis

 

 • Kauno moksleivių matematikos olimpiadų prizininkas.
 • Esu įsitikinęs ir patyręs, kad ir mokantis, ir studijuojant, ir dirbant būtina kaitalioti protinę veiklą su aktyviu poilsiu, sportu. Moksleiviškam amžiuje ir per pirmus trejus studijų metus daug kartų nugalėjau Respublikinėse plaukimo varžybose.
 • Laisvalaikiu mėgstu buriuoti, slidinėti kalnuose, plaukioti, užsiimti sodininkyste.


KLINIKA

 

 

Jei ieškote saugios plastinės chirurgijos klinikos Kaune, kurioje naudojamos modernios priemonės ir technologijos, dirba paslaugus, rūpestingas, patyręs plastikos chirurgas, sesutės, sklandų darbą užtikrinanti maloni administratorė, tai  ši klinika yra deramas pasirinkimas. Daug mūsų pacientų atvyksta iš Vakarų Europos. Klinika yra nedidelė, jauki, be slegiančios ligoninių atmosferos. Palatose ir operacinėje įrengti kondicionieriai. Taip pat, pacientei pageidaujant, gali būti naudojama vienutė palata su televizoriumi, įvairių padėčių lova, individualiu raktu. Pacientai operacijai atvyksta ne į priėmimo skyrių, o tiesiai į kliniką, kas suteikia konfidencialumo.

Pasinaudojus 3 mln. litų Pasaulinio banko parama, šis skyrius buvo šiuolaikiškai įrengtas. Klinika  (palatos ir operacinė) įrengta pagal aukščiausius Europos sąjungos higienos ir saugumo reikalavimus, aprūpintos modernia vokiška įranga.


 

 

Po kai kurių operacijų, jei gerai jaučiasi, pacientai išleidžiami į namus tą pačią dieną. Tokiu būdu pacientai greičiau sveiksta įprastoje aplinkoje, geriau išsimiega savoje lovoje. Pacientui išrašoma nuskausminančių vaistų, o iškilus neaiškumams bet kuriuo paros metu jis gali skambinti operavusiam gydytojui. Jei numatoma didesnės apimties operacija (krūtų, pilvo sienos plastikos ir kt.), ar jei pacientas nesijaučiai užtikrintai po operacijos, ar yra bent menkiausia rizika – pacientas  lieka naktį kvalifikuoto personalo priežiūroje. Skirtingai nuo daugelio privačių plastinės chirurgijos klinikų, šioje medicinos įstaigoje visą parą budi chirurgai, anesteziologai-reanimatologai, terapeutai, reanimatologai ir kt. specialistai, todėl staiga iškilus problemai, pacientas  tuoj pat  gali sulaukti neatidėliotinos gyvybiškai svarbios kvalifikuotos pagalbos. Prieš kelis metus 1 mln. eurų Pasaulinio banko paramos moderniai rekonstruotas ir renovuotas Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrius, kas užtikrina dar didesnį saugumą šiame medicinos centre.   Pernai už 1.5 milijono eurų modernizuotas operacinis blokas.

Bet kuriuo paros metu atliekami įvairiausi  mediciniai tyrimai. Labai reta plastinės chirurgijos klinika gali vietoje atlikti tyrimus, pakviesti pačius įvairiausius konsultantus. Tai padidina pacientų, kuriems atliekamos operacijos, saugumą.


 

 

© Rytis Norkus, Kaunas