Pilvo sienos plastika

Plokščio ir „tonusinio“ pilvo daugelis iš mūsų siekia sportuodami ar mesdami svorį. Tačiau kartais šiais būdais nepavyksta pasiekti mūsų tikslų. Pilvo odos ir riebalų perteklius, preso ištampymas („prijuostė“, „gelbėjimosi ratas“) gali atsirasti dėl buvusių nėštumų, operacijų, didelio svorio svyravimo ar netgi paveldimumo.

Konsultacijos metu pasakykite ar vartojate kraują skystinančius vaistus, ar sergate diabetu, ar rūkote, ar turite išvaržą. Pilvo plastinė operacija nerekomenduojama, jei ruošiatės ryškiai mesti svorį. Metant svorį mažėja riebalų kiekis, o ryškėja laisvos odos perteklius, todėl operacijos efektas gali sumažėti.

Gydytojas Rytis Norkus kiek skirtingai atlieka pilvo sienos kontūravimą moterims ir vyrams, kad moterys po operacijos neatrodytų vyriškai, ir atvirkščiai.
Pilvo sienos plastika atliekama narkozėje.

Per pilvo sienos korekciją šalinamas odos ir riebalų perteklius apatinėje pilvo dalyje, tačiau išsaugoma bamba, kuri perslenkama į kiek aukštesnę sritį. Gydytojas Rytis Norkus pilvo plastikos metu visada pašalina didžiąją dalį pilvo sienos strijų.

Esant reikalui ir pacientei (-ui) pageidaujant kartu nusiurbiami riebalai nuo  juosmens ir viršutinės pilvo dalies. Pilvo patempimo metu suartinami ištampyti pilvo raumenys, kad būtų geresnis tonusas po operacijos. Bamba perslenkama į naują vietą – dažnai šiek tiek aukščiau.

Mini pilvo plastika atliekama dažnai po buvusių Cezarių pjūvių ir tais atvejais, kai pakanka patempti tik apatinę pilvo dalį, o nereikia perkelti bambos.

Operacijos  pjūvių sritį planuoju taip, kad randas po operacijos būtų paslėptas po kelnaitėmis.

Pradžioje randas gali būti ryškiai raudonas, tačiau po 0,5 metų pradeda mažėti, tampa balkšvas. Rytis Norkus ypač vertinamas Lietuvoje dėl labai siaurų ir neiškilusių randų po pilvo plastikos.

Po operacijos kurį laiką jaučiamas skausmas ir tempimas, tačiau  vėliau tai išnyksta. Šiuo laikotarpiu padeda nuskausminantys vaistai.

Net ir po itin kruopštaus  darbo galimos  komplikacijos. Keletą mėnesių apatinėje pilvo dalyje gali aptirpti ar padidėti jautrumas. Retesnės komplikacijos: apsunkintas operacinio pjūvio  gijimas, padidintas randėjimas.

Paprastai, jei nėra komplikacijų ir gerai jaučiasi, kitą dieną po operacijos pacientė išleidžiama į namus. Į darbą galėsite grįžti po 1 sav. Patartina vengti didesnio fizinio krūvio ir sporto 4-6 sav. Šį laikotarpį taip pat turėsite nešioti specialų korsetą.