Akių viršutinių vokų pakėlimo operacija

Vokų  plastika – apie, prieš ir po nuotraukos, kaina

Viršutinių vokų pakėlimo operacija (dar vadinama akių vokų plastika, lot. blefaroplastika) yra veiksmingiausias būdas, kai dėl užkritusių vokų žmogus atrodo pavargęs, liūdnas ar net piktokas.

Šiame puslapyje kviečiame peržvelgti atliktų darbų prieš ir po foto galeriją, kainas. Gyd. Rytis Norkus kone vienintelis Lietuvoje pateikia prieš ir po nuotraukas praėjus daugiau, nei pusę metų po operacijos, pristatydamas ilgai išliekantį operacijos rezultatą.

Vokų pakėlimas prieš ir po

"Virsutiniu akiu voku pakelimo operacija yra plastika"

Akių vokų pakėlimo operacija vėl įžiebė žibūrėlius akyse jaunatviškai moteriai. Po 9 mėnesių.

 

"Akiu vokų pakėlimas ir operacija, kaina"

Ilgalaikis vokų pakėlimo rezultatas po 8 mėnesių: randų nematyti

 

"Voku operacija uzkritusiems vokams"

Nuotraukos prieš ir po 1,5 metų. Pjūvio linijų nematyti.

"Voku pakelimas atvere akis"

Prieš ir po 7 mėnesių. Pašalintas ir šoninis audinių užkritimas link smilkinio.

 

"Akiu voku operacija atsiliepimai"

Vokų pakėlimas: prieš ir po 6 mėnesių

 

"Voku pakelimo operacija vyrams"

Vokų pakėlimo operacija vyrui: prieš ir po 1 metų

 

 

Vokų pakėlimo operacija

Image 1 of 9

Prieš ir po 9 mėnesių. Kaip įprastai - rando nematyti .

Vokų operacija sugrąžins gyvybiškesnį  žvilgsnį, žvalesnę ir gerai pailsėjusio žmogaus išvaizdą. Toliau, remdamasis ilgamete patirtimi, gyd. Rytis Norkus pasidalins įžvalgomis, kam netinka ši operacija, kaip ji atliekama, kaip pasiruošti operacijai, ko tikėtis po operacijos, pamatysite kainas. 

 

Kaip vyksta akių viršutinių vokų pakėlimo operacija

Viršutinio  akies voko  pakėlimo operacija  atliekama  vietinėje nejautroje, t.y. „apšaldant“ – suleidžiant plona adatėle nuskausminančių vaistų į operuojamą sritį. Todėl pacientai gali jaustis ramūs, nes  narkozė nereikalinga. Operacijos trukmė yra mažesnė, nei 1 valanda.

 

Toliau jei yra riebalinės išvaržos, riebaliniai maišeliai (gelsvi) yra pašalinami. Dažniausiai yra ir raumens ruoželio perteklius, kuris taip pat sumažinamas. Likę šios srities audiniai susiuvus tampa standesni.

 

Siuvama labai plonu (beveik plauko plonumo) siūlu. Toks siūlas neskatina randėjimo. Operacijos pabaigoje užklijuojami nedideli  (6 milimetrų pločio) pleistriukai ant voko, akys lieka neuždengtos.  Ši operacija yra ganėtinai saugi ir paprasta.

Kokie plastikos chirurgo  Ryčio Norkaus vokų pakėlimo operacijos niuansai ypač naudingi?

 • Pašalinamas ne tik odos, riebalų perteklius, bet neretai ir išsitampiusio raumens perteklius, po ko rezultatas būna ilgalaikiškesnis.
 • Kruopšti ir kiek ilgesnė operavimo ir kraujavimo stabdymo technika, kuri padeda išvengti ilgalaikių mėlynių, o patinimas paprastai būna labai trumpai. Didelių mėlynių atsiradimas ilgam užspaustų limtakius, o tai sąlygotų limfos (audinių skysčio) apsunkintą nutekėjimą ir ilgalaikį patinimą, prastesnį galutinį rezultatą.
 • Pjūvis atliekamas voko klostėje, todėl randas dažniausiai įkomponuojamas šioje voko klostėje. Tokiu būdu randas nebūna aukštai matomoje zonoje.
 • Naudojama speciali pleistriukų uždėjimo technika, dėl ko nereikia siūlių mazgų pjūvio galuose. Tokiu būdu nelieka randelių nuo mazgų labiausiai matomose vietose.

 

Bendraujant daugiausiai žiūrime į akis, nes jos daug ką atspindi, išreiškia. Bėgant metams mažėja odos elastingumas, todėl ji išsitampo. Tokiu atveju vokuose susidaro odos perteklius, kuris pasmunka. Savo ruožtu dėl sumažėjusio odos tonuso pasmunka ir riebaliniai maišeliai. Kosmetinės priemonės neduos žymesnio efekto. Apie 70 proc. atvejų vokų užkritimas yra paveldimas. Tokiu atveju jie gali pasmukti dar jaunystėje.

Neretai moterys, išleidusios daug pinigų kremams ir kosmetologinėms procedūroms, galop pasiryžta operacijai, kuri suteikia greitą, patikimą ir  ilgalaikį  efektą!

Jei nėra apatinių vokų riebalinių maišelių, odos pertekliaus, o tik yra griovelis paaky, tokiu atveju gali aaptinių vokų korekcijai gali pakakti  injekcijos. 

Vokų pakėlimas yra nesudėtinga ir neilga operacija, retai turinti komplikacijų. Tai pati dažniausia operacija gyd. Ryčio Norkaus praktikoje.

Akių vokų operacijos metu skausmo nejausite. Nemalonus tik pats nuksausminimas prieš operaciją, kai plona adatėle į voką suleidžiami vaistai nuo skausmo. Pirmi įdurimai panašūs į uodo įkandimo jausmą.

Po operacijos namie pacientai įvardija ne skausmą, o nežymų maudimą. Vaistai nuo skausmo greitai išsprendžia šią problemą.

 • Vokų oda yra suglebusi
 • Dėl užkritusių akių  vokų atrodote pavargusi, liūdna, nors tai dažnai neatspindi tikrojo Jūsų būdo, nuotaikos
 • Išleista daug pinigų kremams ir kosmetologinėms procedūroms, tačiau ženklesnio efekto nėsulaukėte
 • Susiaurėjęs akiplotis trukdo matyti, vairuoti, skaityti, dirbti kompiuteriu
 • Makiažas nubėga į vokų raukšles, kas sukelia nepatogumų
 • Veidas atrodo jaunesnis už vokus
 • Norite „šviežesnio“ veido
 • Užkritę paakiai

Akių vokų pakėlimo operacija akivaizdžiai panaikins minėtus trūkumus

Konsultacijos metu  įvertinami pakitimai veide, Jūsų lūkesčiai, operacijos rizikos bei individualiai parenkamas tinkamiausias akių vokų pakėlimo operacijos būdas. Idealu operuoti, jeigu jau suėję 35 metai, tačiau esant paveldimam vokų nukarimui, operuojama ir kas ankstyvesniame amžiuje. Priklausomai nuo pakitimų gali būti operuojami tik viršutiniai, tik apatiniai arba kartu ir viršutiniai, ir apatiniai vokai. Įprastai operuojama ir kairėje, ir dešinėje, kad išsaugoti simetriškumą.

Kartais esant alergijai, patinsta ir vokai. Jeigu yra “sausų akių” sindromo požymių, prieš operaciją tikslinga akių gydytojo konsultacija.

Kartais nerekomenduojama  operuoti, jei yra skydliaukės ligos, Graves liga, labai aukštas ir sunkiai valdomas kraujospūdis, gliaukoma. Jei sergate viena iš šių ligų ar yra sausų akių sindromas, atvykusi konsultacijai, iš karto perspėkite gydytoją.

Operuoti galima ir vasarą – tai neturi įtakos gijimui.

 • Yra nevaldomas kraujospūdžio padidėjimas
 • Esate nėščia
 • Susirgote prieš operaciją (peršalimas, pūslelinė)
 • Kai akių vokai yra sutinę dėl inkstų, širdies ligų

 

 

Nusiteikite, kad pirmą savaitę gali būti mėlynės, visada būna patinimas, dažnai kelias savaites būna neryškus vaizdas.
Po vokų operacijos mėlynės apie akis retai kada išbūna ilgiau 9 dienų. Jeigu mėlynės būtų ilgiau, į darbą galėtumėte grįžti jas užmaskavusi pudra. Saikingas patinimas užtrunka ilgiau, tačiau didžioji patinimo dalis atslūgsta per 1 savaitę.
Pooperacinio laikotarpio sklandumas labai priklauso nuo paciento pareigingumo laikytis gydytojo rekomendacijų. Toliau išsamiai aptarsime šias rekomendacijas.
Operacijai gyd. Rytis Norkus naudoja plonus (plauko storumo), bet tvirtus siūlus, kurie lengvai slysta per odą, kas palengvina jų ištraukimą.

Pasiruošimas vokų operacijai nėra griežtas.
Suplanuokite bent 7-8 dienų atostogas (jei operuojami apatiniai vokai -10 dienų), nes nedarbingumo pažymėjimas po estetinės vokų pakėlimo operacijos nėra išduodamas.

Jeigu darbas yra sunkus fizinis ar dulkėta aplinka, nedirbkite 10-14 dienų. Į paprastą darbą galėsite grįžti ir po 8 dieną. Kartais nuotoliniu būdu, priklausomai nuo savijautos, galima dirbti ir anksčiau gerokai sutrumpintomis valandomis.
Po operacijos iki siūlų ištraukimo netgi galima vykti poilsiui į Lietuvos kurortą, tačiau būtinai devėkite akinius nuo saulės.
Jei turite sausų akių sindromą, perspėkite gydytoją. Tokiu atveju gydytojas Rytis Norkus taikys nestandartinę vokų operaciją, o po operacijos gijimo laikotarpiu reikės naudoti drėkinančius lašus į akis.
Jei naudojate kraują skystinančius vaistus (pvz. aspriną), informuokite iš anksto gydytoją. Gydytojas parinks sprendimo būdą, kuris padės išvengti kraujavimo per operaciją.
Nerūkykite 2 savaites iki operacijos. Tai padės išvengti gijimo apsunkinimo. Nikotinas trukdo gyti žaizdoms.
Prieš operaciją pasidarysite gydytojo parinktus tyrimus.
Į operacinę einama be linzių.
Po operacijos parą negalima vairuoti, todėl iš anksto susitarkite dėl grįžimo po operacijos.
Bus paprasčiau, jei prieš operaciją namie pasiruošite vaistinėje įsigytą daugkartinį šaldomą kompresą šaldymo kameroje, marlės tvarstukų ar kosmetinių diskų, švarų rankšluostuką, nuskausminančių vaistų.

Pacientė praėjus valandai po operacijos išvyksta namo, tačiau vairuoti nepatartina. Negalima lenkti žemyn galvos ir kelti sunkų svorį 1 savaitę, kad išvengtumėte kraujavimo .
Po vokų pakėlimo operacijos kelias dienas kas kelias valandas dienos metu namie dėkite šalčio kompresus ant vokų. 1-ą savaitę po operacijos reiks naktį miegoti ant nugaros su keliomis pagalvėmis po galva. Aukštesnė vokų padėtis ir šaltis sumažina didesnių mėlynių atsiradimo riziką ir patinimą. Dienos metu galite vaikščioti namie ar net neilgam išeiti į lauką.
Naudotis telefonu, kompiuteriu galima jau tą pačią dieną, tačiau labai trumpai. Priklausomai nuo regėjimo būklės šią trukmę galėsite didinti. Televizoriaus žiūrėjimo laikas taip pat labai ribotas, pirmą dieną jo visai nežiūrėkite.
Po operacijos 1 savaitę naudokite dirbtines ašaras. Gydytojas po operacijos parašys receptą akių tepalui, kurį esant reikalui galėsite panaudoti.
Makiažo ar kosmetikos vokams nenaudokite kol visiškai nesugijo žaizdos, nenukrito šašai. Tai padės išvengti galimos „tatuiruotės“.
Po 2 dienų nuo vokų patempimo operacijos galima prausti veidą ir eiti po dušu, tačiau nesušlapinkite operuotos srities.
Siūlai ištraukiami po 7 dienų. Jei operuoti kartu ir viršutiniai, ir apatiniai vokai, siūlai traukiami po 9 dienų. Siūlų ištraukimo dieną gyd. Rytis Norkus gyvai įvertins gijimą ir esant poreikiui koreguos rekomendacijas. Po siūlų ištraukimo kitą dieną galėsite eiti į darbą.
1-2 savaites po operacijos pageidaujama nerūkyti.
Kelias savaites gali ašaroti akys. Kartais kelias savaites nuo operacijos džiūna akys, tačiau akių lašai (dirbtinės ašaros) dieną ir specialus tepalas nakčiai sumažins šią problemą. Akių sausumas paprastai praeina per kelias savaites. Jei tai užsitęstų – kreipkitės į gydytoją.
1-2 savaites po operacijos nerekomenduojama naudoti kontaktinių lęšių.
2 savaites patartina nešioti akinius nuo saulės esant aktyviai saulei ar gausiai prisnigus, nes akys gali būti jautrokos. Be to tai padeda užmaskuoti mėlynes.
3 savaites susilaikykite nuo saunos, karštos vonios, baseino. Lengvi pratimai galimi po 2 savaičių, sunkesni – po 3-jų.
Po operacijos nerekomeduojama pusę metų degintis veidą saulėje užsimerkus, kad neišryškėtų randai.
Gyd. Rytis Norkus priklausomai nuo audinių savybių, Jūsų gyvenimo būdo, darbo pobūžio, mėgstamos sporto šakos gali nežymiai pakoreguoti rekomendacijas atsižvelgdamas į Jūsų poreikius, kad jaustumetės kuo komfortiškiau pooperaciniame laikotarpyje.

Kaip ir kiekviena operacija, akių vokų operaciją turi komplikacijų riziką:

 • pakraujavimas,
 • apsunkintas pjūvio gijimas,
 • padidėjęs randas,
 • viršutinio voko žemesnės dalies paraudimas,
 • apsunkintas užsimekimas – paprastai po siūlų ištraukimo susitvarko. Ypatingai retais atvejais užtrunka ilgiau, nei 3 savaites. Didele dalimi tai priklauso ir nuo chirurgo patirties,
 • laikinas neryškus matymas,
 • laikinas akių sudirginimas,
 • pakartotinos operacinės korekcijos poreikis dėl nepakankamo audinių pašalinimo.

Gera žinia, kad kone visada komplikacijos yra laikinos arba koreguojamos!

 

Vokų plastikos efektas jau matomas po 1 savaitės mažėjant patinimui. Per porą mėnesių mažėjant patinimui, operacijos efektas bus dar akivaizdesnis. Kadangi siuvama ypač plonu siūlu, randelis per 6-8 mėnesius išblykšta ir lieka beveik nepastebimas. Be to pjūvio randeliai dažnai yra  pasislėpę natūriame įdubime. Dėl šių priežasčių nežinantys apie operaciją nepastebės pjūvių sričių.

Po operacijos gali net pagerėti regėjimas, jei iki operacijos voko užkritimas trukdė regai.

Antakių pakėlimas yra žymiai brangesnis, nei vokų plastika;  dalis chirurgų  aktyviai siūlo antakių pakėlimą. Atliekant vokų plastiką retai kada reikia atlikti ir antakių pakėlimą. Ar reikia antakių pakėlimo, įvertinu atsižvelgdamas į antakio padėtį akiduobės kaulinio krašto atžvilgiu, bei parodau ir paaiškinu pacientei atskaitos ribas. Tai įvertinama per konsultaciją, tačiau dažniausiai pakanka įvertinti atsiųstą nuotrauką. Antakių pakėlimas ne visada atliekamas simetriškai, neretai sukelia kaktos užtirpimą. Jei antakių pakėlimas nereikalingas, atlikus šią operaciją, dažni atvejai, kai pacientės  visą laiką atrodo nustebusios ir išsigandusios dėl per daug užkeltų antakių. Beto vokų operacijai pakanka vietinės nejautros. Gi antakių pakėlimas atliekamas narkozėje ar intraveninėje nejautroje.

Dalis gydytojų bijodami per daug išpjauti, pašalina per mažai audinių. Tokiu atveju pakartoti operaciją tenka jau per 1-2 metus. Esu įvaldęs operacinę techniką, kai nusibrėžiu ne kiek išpjauti, o kiek palikti voko audinių. Taip žymiai tiksliau ir simetriškiau atliekama operacija (“nei per daug, nei per mažai”).  Kokybiškai atlikus operaciją, paprastai efektas išlieka bent 15 metų.

Ši operacija kompensuojama (arba nemokama), jei yra rimtos indikacijos dėl regėjimo, pavyzdžiui užkritęs vokas dengia daugiau, nei pusę akies vyzdžio. Tokį pusės akies vidurio  uždengimą gali įvertinti ir pats pacientas.  Tačiau pacientai turėtų žinoti, kad regėjimui trukdo užkritusi oda, bet netrukdo  riebalinės išvaržos. Todėl ligoninėse, kur atliekamos vokų operacijos dėl trukdymo matymui, neretai nėra šalinami viršutinių vokų riebaliniai maišeliai, dėl ko lieka iškilimai. Beto neretai odos perteklius, atliekant kompensuojamą operaciją šalinamas rezervuotai, kas jau nebetrukdo regėjimui, tačiau galutinis estetinis rezultatas netenkina pacienčių ir nėra visam gyvenimui. Taip pat neretai paliekamas nesumažintas išsitampęs raumuo. Todėl tenka nemažai peroperuoti pacienčių, kurioms atliktos kompensuojamos operacijos kitose ligoninėse, nes net ir esant pagerėjusiai išvaizdai, pacientės pageidauja pilnaverčio estetinio rezultato. 

Atliekant estetinę vokų pakėlimo plastinę operaciją Rytis Norkus visada pašalina ir riebalinius maišelius, odos pašalinimą suplanuoja optimaliai, kas suteikia pilnavertį estetinį rezultatą po operacijos ir padeda išvengti pakartotinų korekcijų.

Akių vokų pakėlimo operacijos kaina

Viršutinių akių vokų pakėlimo operacijos kaina
1300 €
Apatinių vokų plastika
1500 €
Viršutinių ir apatinių akių vokų pakėlimo operacijos kaina
2700 €

Į kainą įskaičiuota operacija, nuskausminimas.

Jei turite daugiau klausimų dėl viršutinių vokų operacijos at tvirtai apsisprendėte operacijai, drąsiai registruokitės    konsultacijai Kaune!

Apie apatinių vokų plastiką galite paskaityti čia.