Krūtinės didinimo operacija

Šiame puslapyje susipažinsite su krūtų didinimo operacijos principais, komplikacijomis, rezultatais, o puslapio pabaigoje galėsite peržvelgti gyd. Ryčio Norkaus atliktų darbų prieš ir po fotogaleriją.

Moterims maža krūtinė neretai sukelia nepasitenkinimą savo kūnu, riboja rūbų pasirinkimą. Padidinta krūtinė suteikia didesnį pasitikėjimą.

Krūtų didinimas atliekamas, kai yra mažos krūtys, ar nevienodos, ar ryškiai pasmukę ir sunykę po žindymų, po didelio svorio netekimo.

Krūtų didinimo operacija padidina, pagerina formą, sustandina ir atkuria jaunatviškesnę, gražesnę išvaizdą. Moteris turėtų darytis šią operaciją dėl savęs, o ne dėl kažko kito.

 

Man bus atliekamas krūtų didinimo operacija. Kaip pasiruošti?

Jeigu Jums virš 40 metų, rekomenduotina, kad paskutinius metus prieš operaciją būtų atlikta mamografija. Jeigu šeimoje buvęs krūtų vėžys, tai atlikite jau 35 metų amžiuje. Kai mamografija neatliekama, nuo 30 metų rekomenduojamas ultragarsinis tyrimas, kad  įvertintume ar nėra ikioperacinių pakitimų krūtyse.

Ar turėdama implantus galėsiu žindyti kūdikį? Kokia nėštumo įtaka operacijai?

Jei implantai įsodinami per pjūvį pokrūtininėje raukšlėje, tai visiškai nesutrikdys būsimo pieno kiekio ir kūdikio žindymo. Implanto įsodinimo per spenelį atveju gali nežymiai sumažėti pieno išskyrimas ateityje.

Jei aiškiai planuojate pastoti per 6 mėnesius, tai operaciją atidėkite po nėštumo, nes gali nespėti susigulėti randai. Po maitinimo reiktų išlaukti bent 4-6 mėnesius iki operacijos, kad krūties forma nusistovėtų ir būtų aišku, kokius implantus ir kaip įsodinti.

Operacinio pjūvio parinkimas

Operaciniai pjūviai yra nedideli ir parenkami mažai pastebimose vietose: po krūtine esančioje raukšlėje, arba šalia spenelio esančio pigmentuoto laukelio krašte, arba pažastyje. Vienoje iš šių sričių ir bus pooperacinė žymė. Taigi po krūtų didinimo operacijos randelis būna mažai pastebimoje srityje. Randeliai įprastai nėra iškilę ar platūs.

Didinant krūtinę per pažastį ne visada galima suformuoti taisyklingą apvalų guolį implantui, nes neįmanoma guolio pasiekti pirštais (tik instrumentu)  dėl didelio atstumo nuo pjūvio. Kadangi pieno  liauka nėra sterili, pjūvis per spenelio laukelį  bakterijos gali patekti į implanto guolį, kas sąlygotų kietos deformuojančios kapsulės susiformavimą.

Pažasties gilesni audiniai, kur yra daug prakaito liaukų, taip pat yra ganėtinai nesterili sritis. Be to dėl siauro pažastinio pjūvio implantai sodinimo metu 5 kartus dažniau plyšta, nei naudojant kitus pjūvius. Pasaulinė šių operacijų statistika: atliekant pjūvį per pažastį prireikia pakartotinos korekcinės operacijos 5,5 karto dažniau, pjaunant per spenelio laukelį – 2,5 karto dažniau, nei pokrūtininio pjūvio atveju. Įsodinant per spenelio laukelį neretai ložė implantui suformuojama per aukštai ir implantai lieka aukštokai. Todėl pasaulyje labiausiai yra paplitęs pjūvis po krūtine.

 

Krūtų implantai

Apie implantų rūšis, skirtumus tarp anatominių ir apvalių, kokybę, nuo ko priklauso kaina galite paskaityti čia.

Operuojama narkozėje. Operacijos trukmė – 1-2 valandos. Jeigu prieš operaciją buvo krūtų pasmukimas ar nevienodumas, tai  galima kartu atlikti ir pakėlimą, pavienodinti dydžius. Dažniausiai didinant kartu  pakyla krūtinė. Šiuo atveju už pakėlimą papildomai mokėti nereikia. Tik jei ypač daug nukarusi krūtinė, tenka atlikti papildomus, nei įprasti,  pjūvius. Pjūvių sritis aptariu ir suderinu su paciente prieš operaciją.

Po operacijos klinikoje paprastai praleidžiama viena naktis medicinos personalo priežiūroje.  Po operacijos 1-2 paras negalėsite vairuoti. Didelis skausmingumas nėra būdingas, nebent pirmą parą. Mažesnis maudimas gali išlikti dar kelias dienas. Tačiau šį maudimą apmalšina nuskausminantys medikamentai. Po operacijos laikinai gali būti pakitęs spenelių jautrumas. Apie 1  mėnesį galimas saikingas krūtų patinimas ir kietumo jausmas. Kad mažesnis būtų tinimas, rekomenduojama bent savaitę gulėti aukščiau pakelta viršutine kūno dalimi.

Ant susiūtų pjūvių bus uždėti nedideli tvarsčiai. Jau kitą parą po operacijos galėsite praustis po dušu, užklijavę neperšlampantį tvarstį.

Statmenai pjūviui 1 mėnesį klijuojamos lipnios Steri-strip juostelės , kurios neleidžia išsiplėsti randui. Praėjus šiam mėnesiui rekomenduojamas Dermatix Ultra tepalas, kuris padės randeliams greičiau išblykšti.

Dažniausiai susiuvu tirpstančiais siūlais, kurių šalinti nereikės. Tai ypač patogu pacientėms  po operacijos greitai išvykstančioms į užsienį. Po savaitės, o pagal galimybes  ir  vėliau pasirodysite pakartotinoje konsultacijoje , kad įsitikintumėme, kad viskas gyja gerai. Jei turite anksčiau išvykti į užsienį, visad suteikiu pacientėms galimybę palaikyti kontaktą el. paštu.

Dirbti sunkius darbus ir sportuoti galima po 4-6 sav. Stacionariniu dviračiu galėsite minti jau po 3 savaičių. Į nefizinį darbą grįžti galėsite po 1 savaitės.

Apie 2-3 mėnesius devėsite kone ištįsai kompresinę liemenėlę, kad  implantai geriau priaugtų ir vėliau nesmuktų.

4 savaites nemiegokite ant pilvo.

Komplikacijos po krūtinės didinimo nėra dažnos. Pirmomis poopercinėmis  paromis gali pakraujuoti šalia implanto. Kita komplikacija – tai jungiamojo audinio kapsulės, deformuojančios implantą, susiformavimas dėl organizmo reakcijos į svetimkūnį (t.y. implantą). Ši komplikacija labai reta, jei implantuojama po raumeniu, o dažnesnė – jei virš raumens.

Implantų gamintojų duomenimis per 5 m. plyšta ~ 2-4% implantų, tačiau gamintojai dažnai suteikia naują implantą nemokamai.

Kiekvienai komplikacijai yra tinkamas korekcijos būdas.

Operacijos rezultatai matomi iš karto ir yra ilgalaikiai. Pirma mėnesį būna patinimas krūtinės viršutinėje dalyje.

Atlikęs odos pjūvį, plastikos chirurgas išdalins guolį, kur vėliau patalpins implantą. Šis guolis gali būti trijų rūšių atsižvelgiant į jo santykį su liauka ir raumeniu.

1. Po liauka, bet virš krūtinės raumens.

Raumuo pažymėtas raudonai, implantas – mėlynai, liauka – ryškiai geltona. Kadangi implanto išorinėj pusėj nedengia raumuo, tai šis būdas tinka tik , jei krūtis viršutinėje dalyje yra bent 2 cm storio. Jei liauka yra plona, šio būdo nenaudoju, kad implantas nesičiuoptų. Viršraumeninis būdas yra naudingas, kai yra siaura, standi, atsikišusi krūtis, kadangi implantas, būdamas prie pat liaukos, gerai ją ištempia. Šis būdas sukelia daugiau komplikacijų (kapsulių, bangavimųsi, pasmukimų) nei kiti būdai.

 

 

 

2. Poraumeninis guolis

(t.y. gilesnis, virš šonkaulių). Naudojant šį guolį, žymiai rečiau pasitaiko komplikacijų. Labai intensyviai rankomis sportuojančioms moterims gali pakisti implanto (ypač anatominio) pozicija, nes raumuo juda virš implanto.

 

3. Guolio implantui formavimas dalinai po liauka, dalinai po raumeniu  (dvigubų sluoksnių, angl. dual plane).

Viršuje implantai lieka pridengti raumenimis, o apačioje implantai tiesiogiai liesdamiesi prie liaukų, jas ištempia ir pakelia.

Šis būdas apjungia daugelį poliaukinio ir poraumeninio būdų privalumų. Tokį būdą veiksmingai panaudoju, kai yra saikingai/ vidutiniškai pasmukusi krūtinė.

 

4.  Split muscle technika

Operuojant šia technika, raumuo yra horizontaliai perskeliamas ir tada  viršuje implantas yra po raumeniu, o apačioje neatkeltas- virš raumens. Šį būdą 2006 m. pasiūlysių chirurgų nuomone, naudojant įprastą pakėlimą, neatkeltas raumuo  apačioje išsaugo inervaciją ir tai išsaugoja didesnę funcionuojančio raumens dalį, apsaugo implantą nuo ankstyvų poslinkių. Galimai apačioje likusi raumens dalis gali įprasčiau funkcionuoti (tai būtų aktualu pavyzdžiui aktyvioms slidininkėms).

Tačiau šiuo būdu operuojant, raumuo virš implanto bus trumpesnis ir todėl kiek mažiau pridengs ir prilaikys implantą nuo pasmukimo. Todėl  muscle split metodo gyd. Rytis Norkus nerekomenduoja labai lieknoms, turinčioms 0 ar A dydžio krūtinę moterims, nes po įprasto didinimo ilgesnis raumuo virš implanto geriau pridengia nuo jo čiuopimo.

Nežiūrint, kad šis metodas pristatytas dar 2006 m, tėra tik keli nepilnaverčiai tyrimai nagrinėjantys šos operacijos rezultatus. Todėl šis būdas nėra paplitęs. Jei norite daugiau informacijos apie šį būdą, Rytis Norkus suteiks daugiau informacijos konsultacijos metu kartu su pabraižyta schema.

Krūtų didinimas anatominiais implantais (jų apatinis polius labiau išgaubtas) 2 kartus gimdžiusiai moteriai. Taikytas dvigubų sluoksnių raumens atidalinimas (vidinis pakėlimas), ko pakako krūtims pakelti be  odos išpjovimo ir papildomų pjūvių. Labiau išgaubtos apatinės implantų dalys deramai ištempė pasmukusias krūtis. Šiuo atveju prieš operaciją moteris pageidavo ne apvalių implantų, o natūralesnių anatominių, kurių viršus mažiau išgaubtas.

 

Liemenėlę dėvėti po operacijos nėra privaloma, tačiau esant bent D dydžiui rekomenduojama, kadangi didelis implanto svoris ganėtinai greitai sukels pasmukimą. Atlikus didinimą su pakėlimu, liemenėlę rekomenduojama bent kelis mėnesius po operacijos, nes tai sumažins randų tempimą ir prasiplėtimą.

Jeigu esate liekna, krūties audiniai nėra laisvi ir krūtinė didinima bent per kelis dydžius, gali išryškėti venos.

  • Atsižvelgdamas į Jūsų lūkesčius, krūtinės išmatavimus (16 įvairių atstumų), formą, audinių elastingumą, ūgį, svorį, proporcijas, krūtų simetriškumą aptarus su Jumis pasiūlys optimalius implantus pagal dydį, formą, atsikišimą, paviršiaus tekstūrą.
  • Nesiūlys  visiškai naujų, laiko nepatikrintos kokybės ar, priešingai, blogai užsirekomendavusių firmų implantų. Pageidaujant pacientei, paaiškins patikimumo, kokybės, garantijų kainos, trukmės bei sąlygų, medžiagų sudėties skirtumus tarp implantų firmų (Arion, Mentor, Motiva ir kt.) ir suteiks galimybę dalyvauti jų parinkime.
  • Jei kartu prireikia nedidelio pakėlimo, naudoja vidinį pakėlimą nenaudojant papildomų išorinių randų.
  • Kai reikalingas didinimas su ryškiu pakėlimu, nenaudoja Lietuvoje populiaraus  inkaro formos pjūvio, o parenka mažesnį vertikalų vakarietišką raketės (“lollipop”) formos pjūvį. Tokiu būdu pacientės išvengia inkaro formos rando, kuris  papildomai įgauna ir ~22 cm ilgio skersinį randą, kuris neretai būna bjaurojantis, raudonas, matomas ir iškilęs. Vertikalaus pjūvio operacija reikalauja daugiau chirurgo preciziškumo, bet  labiau džiugina pacientes, rečiau tenka atlikti koreguojamąsias operacijas.
  • Apvalūs implantai neturi rizikos pasisukti skirtingai nuo anatominių. Lygiu paviršiumi implantai rečiau sukelia komplikacijas. Anatominiai implantai visada būna tekstūriniu paviršiumi. Rytis Norkus yra įvaldęs būdą, kuris padeda apvaliais implantais išgauti panašų rezultatą norinčioms anatominės formos krūtinės. Ar šiam rezultatui būtini anatominiai implantai įvertinama per konsultaciją.
  • Impantus parenka ne iš sandėlio (privačių klinikų sandėliuose paprastai būna iki 30 dydžių pasirinkimas),  o pagal katalogus (per kelis katalogus susidaro ~ 1200 modelių pasirinkimo paletė), kas leidžia individualiai arti tobulumo parinkti implantus, kad jie ateityje mažiau čiuoptųsi, raukšlėtųsi, smuktų, bet sukurtų natūralesnį vaizdą.
  • Skirtingai nuo daugelio klinikų Lietuvoje ne slaugytojoms paveda, o pats išmatuoja krūtų parametrus ir įvertina audinių struktūrą prieš operaciją, pacientės lūkesčius. Tai padeda išvengti netenkinančio operacijos rezultato dėl nesusikalbėjimo.
  • Esant ryškesniam krūtų nesimetriškumui, gali įsodinti skirtingo dydžio implantus.
  • Iškilus naujiems klausimams po operacijos, visam laikui suteiks galimybę nemokamai pasitarti bet kokiomis ryšio priemonėmis.