Pilvo plastika, kaina, diastazė

Pilvo plastika

Pilvo plastika, dar vadinama abdominoplastika – tai operacija, kurios metu atkuriamas plokščias pilvas ir paryškinamas juosmuo. Per operaciją pašalinamas sukritusi oda ir riebalų perteklius. Dažnai kartu atliekamas prasiskyrusių raumenų (diastazės) suartinimas specialiomis siūlėmis, kad būtų jaunatviškesnis pilvo tonusas po operacijos.

Prieš ir po foto- kaip vertinti

Atliekant pilvo plastiką  dauguma chirurgų pasiekia panašų rezultatą viršutinėje pilvo dalyje- patemptą odą. Todėl skirtumas tarp rezultatų išryškėja rando srityje – ar nebus kupstų jo kraštuose, ar randas nėra  iškilęs, platus, labai raudonas, ypač kraštuose, ar tinkama rando vieta, ar nelikę audinių užkritimo virš rando. Dėl to dauguma chirurgų pooperacinėse nuotraukose slepia apatinę pilvo dalį kelnaitėmis ar net pateikia nespalvotas nuotraukas, kad būtų sudėtinga  įžiūrėti minėtus trūkumus po operacijos, pateikia ankstyvas nuotraukas, kol dar neišryškėję trūkumai, neišsiplėtę randai.

Patraukliau atrodo  saikingai įgaubiamas juosmuo (sumažinamos “meilės rankos”), daili bambos forma (pvz. vertikalaus pailgo ovalo, su saikingu nužemėjimu aplink , o ne likusi “siaurame, giliame šulinyje”).

Gyd. Rytis Norkus  drąsiai  pateikia nuotraukas su atvira aplink randą esančia sritimi (nepridengus kelnaitėmis) praėjus nemažai laiko po operacijos, nes rezultatai neprašo to slėpti.

Prieš ir po 5 metų

"Pilvo plastika ir diastazės korekcija palieknino moterį"

Nuotraukose yra vaizdas prieš ir ilgalaikis rezultatas po 5 metų. Pacientė po 2 gimdymų kreipėsi dėl pilvo plastikos operacijos ir diastazės korekcijos. Pooperacinėje nuotraukoje kelnaitės paslinktos žemiau, nei būna įprastai, kad būtų matoma rando sritis.

Šonuose randai beveik neįžiūrimi dėl preciziško susiuvimo. Juosmenyse ir priekinėje pilvo dalyje buvo pasiurbti riebalai. Audinių pertekliaus nupjovimo+ riebalų pasiurbimo+ prasiskyrusių pilvo raumenų suartinimo kombinacija ženkliai palieknino moterį.

Žemesnėje nuotraukoje – ta pati pacientė iš priekio.

"Pilvo plastinė operacija ir diastazės korekcija -puikūs atsiliepimai. "

Nuotraukos prieš ir po 

Pilvo plastikos operacija atsiliepimai abdominoplastika

Su pilvo plastika  nusiurbti riebalai iš  priekinės pilvo sienos, klubų, juosmens. Suartinta diastazė. Suformuota vertikaliai pailgo ovalo bamba papildomai grakština moterį. Randas šonuose beveik neįžiūrimas, labai plonas, balkšvas.

"Abdominoplastika pilvo patempimo operacija"

 

2 metai po pilvo plastikos

"Pilvo plastika po gimdymo cezario"

Trijų vaikų mama, turėjusi Cezario pjūvį,  daugiau nėštumų neplanavo ir nusprendė atkurti iki  gimdymų turėtas grakščias linijas. Pagal  pacientės giliau esančių raumenų išsidėstymą, gydytojas Rytis Norkus priėmė sprendimą juosmenį siaurinti ne drąstiškai,  o subtiliai saikingai . Taip išvengta dirbtinio labai įgaubto “barbės” juosmens.

Kadangi pilvo užkritimas nebuvo ryškiai išplitęs į šonus, pasirinktas ganėtinai neilgas pjūvis, nenueinantis link nugaros, o išliekantis priekyje. Atsižvelgiant į grakščias linijas gyd. Rytis Norkus suformavo ne banalią apvalią, o  vertikliai pailgą deimanto formos bambą su subtiliai padubusiu slėniu aplink. Išilgai  pilvo viduryje suformuotas nežymus padubimas be drastiško pokyčio – “nei per daug, nei per mažai”.

Pooperacinėse nuotraukose matomas ilgalaikis rezultatas po 2 metų. Dėl kokybiško susiuvimo rando kraštuose  beveik nematyti, jis labai plonas. Randas neužkeltas aukštai  – visas pasislepia kelnaičių zonoje.

Žemiau esančiose nuotraukose- ta pati pacientė.

"Pilvo plastika po cezario"

 

Atvejis prieš ir po 2 metų

"Pilvo plastika po gimdymo, svorio numetimo"

Pilvo plastikos metu vengta drastiškų pokyčių liemeniui, nes jis jau buvo ganėtinai įdubęs.  Po nuotraukose matyti neiššaukiančiai, subtiliai moteriškai suformuotos  pilvo preso linijos. Randas neplatus ir kraštuose labai plonas, išbalęs ir beveik neižiūrimas.

Viršutinėse ir apatinėse nuotraukose – ta pati pacientė prieš ir po 2 metų.

"Pilvo sienos plastika po gimdymo"

Pilvo plastikos ir diastazės kaina

Pilvo plastinės operacijos (abdominoplastikos) kaina
3500 €
Didelio pilvo plastika su klubų srities riebalų siurbimu
4000 €
Pilvo plastika su klubų, juosmens, priekinės pilvo sienos riebalų siurbiklmu
4500 €
Mini pilvo plastikos (mini abdominoplastikos) kaina
2500 €
Diastazės operacijos kaina
2500-3000€
Pilvo odos patempimo operacijos kaina
2200-2500€
Pilvo plastika atliekama
ir išsimokėtinai
Plastikos chirurgo konsultacija
100 €

Į kainą įskaičiuota narkozė, nuskausminimas, lovadienis ir naktis klinikoje, pirmas perrišimas, priežiūra, medicininės priemonės, kompresinis korsetas, pirmi perrišimai. Tiksli kaina atsižvelgiant į operacijos apimtį įvardijama per konsultaciją.

Pilvo plastinė operacija

 

Siekiant išgauti dailesnį juosmens linkį, pacientei pageidaujant, gyd. Rytis Norkus pilvo plastinės operacijos metu atlieka ir juosmens sričių riebalų pasiurbimą, kas dar labiau paryškina liemenį. Per operaciją  pašalinama didžioji dalis pilvo sienos strijų.

Jei yra riebalinio audinio perteklius likusioje priekinėje pilvo sienoje, siurbiami ir šie riebalai. Bamba išsaugoma, nežymiai paslenkama aukštyn, panaikinamas audinių užkritimas virš jos. Nors nugaros sritis ir nepriklauso pilvo zonai, kai kuriais atvejais šios srities riebalų pasiurbimas dar labiau padailina taliją.

Operuojama narkozėje.

Kada dažniausiai atliekama pilvo plastika

Kabantis („prijuostė“, „gelbėjimosi ratas“) ar  pilvo raumenų prasiskyrimas (diastazė)  yra ne tik grožio problema, bet ir papildomai apkrauna stuburą.

 • Po  gimdymo. Šiuo atveju būna ne tik užkritusi oda, riebalai, bet neretai prasiskiria pilvo raumenys, dėl ko pilvas atrodo papūstas. Šis pasipūtimas (dar vadinama diastaze) ypač paryškėja atsigėrus ar pavalgius, nors atsikėlus rytą buvo plokščias.
 • Esant deformacijai dėl antsvorio. Net ir tebeturint antsvorį po operacijos, jūs jau turėsite dailias formas, linijas.
 • Netekus daug svorio, dėl ko pasmunka oda, riebalai.
 • Po Cezario pjūvio operacijos virš pjūvio užkritusi oda.
 • Vyresnėms nei 50 metų moterims dėl suglebusios odos, susilpnėjusio raumenų tonuso  atsiradęs pilvo užkritimas.

 

Pilvo raumenų diastazės operacija

Pilvo raumenų diastazės  operacijos -tai prasiskyrusių  pilvo raumenų operacija. Jos metu atliekamas  išsiskyrusių pilvo raumenų suartinimas specialiomis siūlėmis.  Kadangi suartinus pilvo raumenis, neretai paryškėja odos ir riebalų perteklius, tenka šalinti ir šį perteklių panašiai kaip pilvo plastikos metu. Todėl pilvo raumenų diastazės operacija paprastai yra pilvo plastikos sudėtinė dalis. Pasiruošimas, pooperacinis rėžimas, komplikacijos pilvo raumenų operacijos metu yra tokios pat kaip šiame puslapyje aprašytos pilvo plastikos.

Gyd. Rytis Norkus diastazės suartinimui labai retai naudoja tinklelį, nes jis padidina komplikacijų riziką, įskaitant 28 proc. pacienčių (pasaulinių studijų duomenys)  išliekantį pastovų skausmą.

"Prasiskyrusių pilvo raumenų diastazė operacija"

Atlikta pilvo plastika su prasiskyrusių pilvo raumenų suartinimu – diastazės operacija. Vaizdas po 2 metų. Operavo Gyd. R.Norkus.

 

 

Pilvo plastinės operacijos tolimesnė eiga

Jei po ankstesnių operacijų (pvz. Cezario pjūvio) likę randai, gyd. Rytis Norkus juos irgi pašalina. Likusi oda, kaip teatro užsklanda patempiama žemyn. Oda susiuvama dažniausiai tirpstančiais siūlais, užklijuojami specialūs pleistriukai prieš randėjimą.

Kada nerekomenduojama pilvo plastinė operacija

 • Jei greitu laiku planuojate pastoti- suartinti raumenys gali vėl prasiskirti. Atlikta pilvo plastika netrukdo išnešioti vaikelį, tačiau  šią operaciją rekomenduojama atlikti po gimdymo. Jei artimu metu neplanuojate daugiau  vaikų, gyd. R. Norkus kai kuriais atvejais gali pasiūlyti mažesnės apimties kosmetinę operaciją.
 • Jei kūno masės indeksas viršija 30.
 • Sergate cukriniu diabetu.
 • Pilvo plastinė operacija nerekomenduojama, jei ruošiatės ryškiai mesti svorį. Metant svorį mažėja riebalų kiekis, o ryškėja laisvos odos perteklius, todėl operacijos efektas gali sumažėti.
 • Pilvo plastikos operacijų rūšys

  Plastinė operacija po gimdymo

  Tai klasikinė, aukščiau šiame puslapyje aprašyta pilvo plastikos operacija, kai pjūvis atliekamas nuo klubo iki klubo, dažnai suartinami po gimdymo prasiskyrę raumenys.

  Mini pilvo sienos plastika po Cezario

  Ši plastika dar vadinamas mini pilvo plastika, miniabdominoplastika. Tokia operacija atliekama, kai odos ir riebalų perteklius yra tik žemiau bambos, neretai yra Cezario pjūvio randas. Operacinis pjūvis yra trumpesnis, pakanka patempti tik apatinę pilvo dalį, nereikia perkelti bambos, o Cezario randas ir padubimas pašalinami. Pacientei pageidaujant ši operacija gali būti atlikta ne pilnoje narkozėje, kartais netgi vietinėje nejautroje.

  Pilvo plastika su riebalų nusiurbimu

  Atliekant pilvo plastiką standartiškai siurbiama ir klubų srityje. Tačiau siekiant gauti gražesnę taliją, gali būti siurbiama ir juosmens, priekinės pilvo sienos srityse, kartais ir nugaroje.

  Mommy makeover

  Kartu atliekama ne tik pilvo plastika, bet ir koreguojamos krūtys. Ar galima kombinuoti kelias operacijas, įvertina gydytojas konsultacijos metu. Tai priklauso nuo pacientės sveikatos būklės, kūno masės indekso, poreikio operacijų sudėtingumo ir galimybių tai atlikti.

  Ar abdominoplastika saugi operacija?

  Nors tai ir yra saugi operacija, kaip ir po kiekvienos operacijos, galimos komplikacijos: apsunkintas operacinio pjūvio  gijimas, padidintas randėjimas, pakraujavimas operuotoje vietoje, skaidraus skysčio laikinas kaupimasis, mėlynės. Tačiau šioms komplikacijoms yra derami sprendimo būdai, gydytojas visada pasiruošęs padėti.  Galutiniam estetiniam rezultatui komplikcija paprastai įtakos neturi.  Korseto dėvėjimas po operacijos, nerūkymas ženkliai sumažina komplikacijų atsiradimo tikimybę.

  Rezultatai

  Galutinis plokščio pilvo vaizdas išryškėja per 4 mėnesius. Abdominoplastikos  efektas yra ilgalaikis, trunka ne vieną dešimtmetį.

Gijimas po pilvo plastikos operacijos

 • 1-2 paras praleisite klinikoje kvalifikuota personalo priežiūroje. Tada, jei gijimas po pilvo plastikos operacijos yra geras, nėra komplikacijų ir pacientė gerai jaučiasi, išleidžiama į namus.
 • Po operacijos kurį laiką jaučiamas skausmas ir tempimas, tačiau  vėliau tai išnyksta. Šiuo laikotarpiu padeda nuskausminančios tabletės.
 • Neretai per operaciją paliekami drenai, kurie ištraukiami po 1-5 dienų.
 • Gyd. Rytis Norkus naudoja tirpstančias siūles, kurių paprastai nereikia šalinti.
  1 savaitę po operacijos pasirodysite pas operavusį gydytoją apžiūroje, kad būtų įvertintas gijimas po pilvo plastikos operacijos. Dėl vėlesnių apžiūrų sutarsite po operacijos.
 • Kad gerai gytų žaizdos, nerūkykite 2 savaites nuo operacijos.
 • Apie 3 mėnesius bus apatinės pilvo dalies užtirpimas.
 • Po operacijos 5-6 savaites dėvėsite kompresinę aprangą, kad būtų sumažintas tinimas, nesikauptų skysčiai. Ši apranga bus parūpinta klinikoje. Ją galima nuimti tik prausiantis, ar  skalbiant šią aprangą, ar trumpam, kad oda “pailsėtų”.
 • Į ne fizinį darbą galėsite grįžti po 5 dienų, į fizinį – po 1 mėnesio. 6 savaites venkite sunkaus fizinio darbo, 15 kg svorių kilnojimo.
 • Pradžioje randas gali būti ryškiai raudonas, tačiau po 0,5 metų pradeda blykšti, o per 1-2 metus tampa balkšvas. Rytis Norkus taiko precizišką susiuvimo techniką, dėl ko randai lieka labai siauri ir neiškilę.
 • Rekomenduojama   pradėti sakingai  treniruoti pilvo presą  jau po 6-8 savaičių.
 • Kitu sportu galėsite užsiimti anksčiau – gydytojas pe rkonsultaciją pasakys kada.

 

Pasiruošimas prieš abdominoplastikos operaciją

 • Per konsultaciją gydytojas įvertins esamą padėtį, paaiškins apie galimas komplikacijas, įvardys kokios pilvo formos Jums galima tikėtis ir pasiūlys optimalią pilvo plastikos operaciją.
 • Būtinai nerūkykite bent 6 savaites iki operacijos -tai būtina, kad neapirtų ir nesupūliuotų audiniai po operacijos.
 • Nesilaikykite griežtų dietų bent 3 savaites iki operacijos.
 • Jeigu sergate diabetu arba turite pilvo sienos išvaržą, iš anksto informuokite gydytoją.
 • Per paskutinius metus iki abdominoplastikos turi būti atlikta pilvo sienos echoskopija, kurioje įvertintų, ar nėra išvaržos, diastazės ir kokio ji dydžio. Tai svarbu operacijos planavimui ir saugumui.
 • Keletą mėnesių iki pilvo plastikos, ypač jeigu yra diastazė,  rekomenduojama sustiprinti pilvo “presą”, nes jis neretai būna silpno tonuso, išsitampęs kaip guma.

 

Ar man reikalinga pilvo plastika, ar pakanka riebalų nusiurbimo

Dažniausiai nepakanka riebalų nusiurbimo, jei:

 • labai laisva, pasmukusi pilvo oda,
 • pacientė gimdžiusi
 • nustatyta išvarža ar prasiskyrę raumenys
 • po valgio pilvas išsipučia
 • virš bambos užkritusi oda.

Apie pilvo plastikos kombinaciją su kitomis procedūromis susipažinti  galite  puslapyje mommy makeover