Botulino injekcijos į pažastis

Injekcijos į pažastis nuo prakaitavimo

Botulino injekcijos  (suleidimai) į pažastis yra efektyviausia priemonė nuo gausaus  prakaitavimo.

Botulino toksinas (angl. botoksas) labai plona adatėle pamažu negiliai, iš karto po oda suleidžiamas į 10 taškų į abi pažastis pažastyse.  Dūrimo procedūros tetrunka iki 5 minučių. Viso (su aptarimu, gydytojo suplanavimu, apskaičiavimu ir pasiruošimu) pas gydytoją užtruksite mažiau, nei 30 min.

Dėl įsisenėjusio prakaitavimo atsiradusių odos pakitimų padidėja rizika užsikrėsti grybelinėmis, bakterinėmis infekcijomis.

Ar gausus prakaitavimas yra normalu?

Prakaitavimas dažniausiai yra normali fiziologinė būklė, kurios metu organizmas išskiria šilumos ir skysčių perteklių. Tačiau per didelis prakaito liaukų aktyvumas (lotyniškai hiperhidrozė) gali skatinti gausesnį prakaito išsiskyrimą, nei reikia organizmui. Gausus prakaitavimas neretai sukelia socialinį nepatogumą dėl nuolat drėgnų pažastų.

Ar man tinka injekcijos į pažastis?

Botulino injekcijos tinkamos įvairaus amžiaus vyrams ir moterims, jeigu yra:

  • Gausus prakaitavimas be fizinio krūvio, susijaudinus
  • Vargina dažnai ant rūbų atsirandančios prakaito dėmės ir nemalonus kvapas
  • Nuolatinis seno prakaito kvapas
  • Probleminių sričių oda tampa minkšta, balta, suerzinta
  • Susitikus ir bendraujant su žmogumi atsiradęs prakaitas sukelia diskomfortą, baimę kas savo ruožtu dar labiau paskatina prakaito išsiskyrimą.

 

Kam botulino injekcijos neatliekamos?

  • Sergantiems raumenų-nervų ligomis
  • Nėščioms ir žindančioms
  • Esant ryškiems krešumo sutrikimams
  • Jei yra odos infekcija prakaitavimo vietose

 

Injekcijų zonos

Prakaitavimo gydymas gali būti atliekamas pažastų, delnų, padų, kaktos, kirkšnies srityse.

 

Kaip turėčiau pasiruošti injekcijoms?

24 val iki injekcijų nenaudokite tepamo dezodoranto
Pageidaujama atlikti pažastų skutimą 4-5 dienas iki procedūros. Tokiu atveju pagal gyd. Ryčio Norkaus metodiką bus labai tiksliai nustatyta plaukuotoji , t.y. didžiausio prakaitavimo zona.

 

Kaip atliekama gydomoji procedūra?

Procedūra atlieka steriliai ambulatorijos sąlygomis medicinos įstaigoje. Gydytojas Rytis Norkus individualiai apskaičiuos dozę, tiksliai pasižymės suleidimo taškus. Prieš procedūra oda steriliai paruošiama antiseptikais. Mažu švirkštu ir plonyte adata injekuojama į 10 taškų pažastyje, tačiau gali būti ir šiek tiek daugiau taškų, jei pažasties plotas didesnis, nei įprastai.

Botulino injkecijos pazastis kaune

Ar skausmingos botulino injekcijos?

Pacientai šiuos įdūrimus pažastyje neretai lygina su uodo įkandimu, todėl nuskausminimas nėra būtinas. Tačiau, jei esate labai jautrus/ -i skausmui, registruojantis procedūrai, informuokite gydytoją. Tokiu atveju galima naudoti specialų nuskausminantį kremą.

Pėdų ir pažastų injekcijos yra labai skausmingos, todėl joms būtinas specialus laidinis nuskausminimas, kurį dirbdamas chirurgu, gydytojas Rytis Norkus yra gerai įvaldęs.

 

Rekomendacijos po procedūros

Rimtų apribojimų nėra- po injekcijų tą pačią dieną galite tiesiai grįžti į ne fizinį darbą. Komplikacijų praktiškai nebūna.

6 val. nemasažuokite injekuotų sričių, kad preparatas spėtų suveikti.
Nenaudokite dezodoranto 24 val.
24 val nesportuokite, neikite į sauną, nesideginkite soliariume, saulėje, negerkite stipraus alkoholio.

 

Kiek laiko injekcijos yra veiksmingos ?

Efektas pradeda ryškėti per 4 dienas, o per 1-2 savaites pasiekia didžiausią efektą. Prakaitavimas sumažėja 85 proc. Dažniausiai pakanka vienos procedūros tikslui pasiekti. Gausus prakaitavimas nebevargins apie 6 mėnesius.

 

Botulino injekcijos nuo prakaitavimo į pažastis kaina

Botulino injekcijos kaina priklauso nuo naudojamo preparato kiekio ir prakaitavimo zonų ploto. Beveik visada procedūros į pažastis kaina yra 300 €. Jei pacientės svoris viršija 85 kg, reikia daugiau botulino, todėl injekcijos kaina – 480 €.

Aukštesnė kaina gali būti didesnio svorio moterims arba vyrams. Retais atvejais, jei efektas nepakankamas ir reikia papildomos injekcijos, pas gyd. Rytį Norkų ši paslauga arba yra nemokama, arba kainuoja minimaliai.

Dėl injekcijų į kaktos, delnų, pėdų, kirkšnies sritis kainos žiūrėkite klinikos kainoraštį šiame tinklapyje.

Procedūra atliekama Kaune.

Botulino injekcijos į delnus dėl prakaitavimo

Rytis Norkus kone vienintelis Kaune botulino injekcijas į delnus atlieka su laidiniu nuskausminimu, dėl ko ši procedūra nėra tokia skausminga kaip kad kitais nuskausminimo būdais.

 

 

Komplikacijų rizika tėra minimali.

Kadangi skirtingai nuo antperspirantų , botulino toksino preparatas neužkiša prakaito liaukų ir neturi savo sudėtyje kancerogenų, tai yra saugiausias prakaitavimo gydymo būdas.

Botulino toksinas ( toliau – BT) veikia praktiškai tik toje vietoje, kur suleistas, tad yra nepavojingas organizmui. BT slopina prakaito liaukų veiklą, dėl ko prakaitas nustoja gamintis suleidimo srityse. Medikamentas suveikia per pirmąją savaitę. Per kelias savaites BT atlikęs savo darbą pasišalina iš organizmo.

Kartais iškyla klausimas, ar šis botulino toksinas nėra žalingas organizmui. Botokso injekcijos saugiai naudojamas jau ne vieną dešimtmetį įvairiose medicinos srityse (vokų spazmų, cerebralinio paralyžiaus, migrenos gydymui ir kt.). Naudojamos labai mažos netoksiškos žmogui dozės. Be to, botokso poveikis praktiškai apsiriboja tik suleidimo srityje. Dėl atsargumo nerekomenduojama botokso leisti nėščiosioms, maitinančioms krūtimis (nors neigiamo poveikio šiais atvejais ir nėra įrodyta).