Plastikos chirurgas Rytis Norkus

Konsultacijos metu išsamiai išklausau paciento pageidavimus, aptariam operacijos reikalingumą ir būdus, pooperacinį laikotarpį.

Jei matau, kad operacija ar netinkama, ar nereikalinga, ar suteiktų dirbtinę išvaizdą, sąžiningai atkalbu nuo jos ir pacientą. Su pacientėmis bendrauju ne medicininiais, tuo labiau lotyniškais terminais, o paprasta, suprantama kalba. Jau daugelį metų laikausi nuostatos, kad geriausi plastikos chirurgai nerizikuoja ir paciento sveikata.
Plastikos chirurgas Rytis Norkus

 

“Savo darbe siekiu gilių specialybės žinių, esteto matymo ir meistriškų rankų harmonijos, kas man padeda parinkti pacientams tinkamą individualų sprendimą ir gauti džiuginantį rezultatą. Negaištu laiko priklausymu dešimtims medicininių draugijų, neeikvoju laiko facebook, instagram rinkodariniams pristatymams. Sutinku, kad ne žmogus darbą, o darbas žmogų puošia. O nuo šių rinkodarų atlikusį laiką skiriu pacientams ir medicininei savišvietai. Nepirkdamas užsakomųjų straipsnių, facebook marketingų ir pan., nesusikuriu operacijų konvejerio. Dėl to pakanka laiko ir energijos konsultacijai, kiekvienos operacijos “išbaigimui”, deramai priežiūrai pooperaciniame periode, reagavimui į pastebėjimus po operacijos. Po operacijos visada suteikiu pacientėms galimybę palaikyti kontaktą (konsultacija, telefonu ar el. paštu) iškilus neaiškumams ir naujiems klausimams.” Rytis Norkus

 

 

  • Kauno medicinos universitete baigiau  studijas pagal Europos Sąjungos šiuolaikinius reikalavimus ir įgijau plastinės – rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo licenciją, patvirtintą Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijoje.
  • Baigiau ir bendrosios chirurgijos rezidentūros (t.y. magistrantūros) studijas, tuo įgydamas šios srities licenciją. Po šių studijų visą dėmesį skiriau plastinei chirurgijai. Nors ir ne ilgas darbas bendrojoje chirurgijoje užgrūdino nepasimesti aptikus neplanuotus radinius operacijos metu ir operatyviai pasirinkti tinkamą sprendimą. Papildomas išsilavinimas padeda atliekant pilvo plastines operacijas.
  • Daug naujausių žinių ir praktinių įgūdžių sukaupiau pasaulio plastinės chirurgijos mekoje-JAV, kur ne vieną mėnesį stažavausi žymiose privačiose bei universitetinėse plastinės chirurgijos klinikose. Taip pat stažavausi Vokietijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Švedijos klinikose. Reguliariai dalyvauju specialybės  konferencijose, seminaruose, praktiniuose  vakarų lektorių kursuose. Tuo pačiu pats skaičiau daug paskaitų plastinės chirurgijos temomis.
  • Lietuvos studentų medikų ir jaunųjų mokslininkų konferencijos laureatas.
  • Pirmojo ir šiai dienai vienintelio Lietuvoje plastinės chirurgijos vadovėlio bendraautoris  (T.Norkus, R.Norkus, M.Norkus. Plastinė ir atkuriamoji chirurgija. Kaunas: KMU leidykla; 396 p.).
  • Rytis Norkus yra daugelio medicininių straipsnių ir pranešimų autorius.
  • Kauno moksleivių matematikos olimpiadų prizininkas.
  • Esu įsitikinęs ir patyręs, kad ir mokantis, ir studijuojant, ir dirbant būtina kaitalioti protinę veiklą su aktyviu poilsiu, sportu. Moksleiviškame amžiuje ir per pirmus trejus studijų metus daug kartų nugalėjau Respublikinėse plaukimo varžybose.
  • Domiuosi menų istorija, dizainu. Laisvalaikiu mėgstu plaukioti, slidinėti kalnuose.

Jei ieškote saugios plastinės chirurgijos klinikos Kaune, kurioje naudojamos modernios priemonės ir technologijos, dirba paslaugus, rūpestingas, patyręs plastikos chirurgas, sesutės, sklandų darbą užtikrinanti maloni administratorė, tai  ši klinika yra deramas pasirinkimas. Daug mūsų pacientų atvyksta iš Vakarų Europos. Klinika yra nedidelė, jauki, be slegiančios ligoninių atmosferos. Palatose ir operacinėje įrengti kondicionieriai. Taip pat, pacientei pageidaujant, gali būti naudojama vienutė palata su televizoriumi, įvairių padėčių lova. Pacientai operacijai atvyksta ne į priėmimo skyrių, o tiesiai į kliniką, kas suteikia konfidencialumo.

Pasinaudojus 1 mln. eurų Pasaulinio banko parama, šis skyrius buvo šiuolaikiškai įrengtas. Klinika  (palatos ir operacinė) įrengta pagal aukščiausius Europos sąjungos higienos ir saugumo reikalavimus, aprūpintos modernia vokiška įranga.

Po kai kurių operacijų, jei gerai jaučiasi, pacientai išleidžiami į namus tą pačią dieną. Tokiu būdu pacientai greičiau sveiksta įprastoje aplinkoje, geriau išsimiega savoje lovoje. Pacientui išrašoma nuskausminančių vaistų, o iškilus neaiškumams bet kuriuo paros metu jis gali skambinti operavusiam gydytojui. Jei numatoma didesnės apimties operacija (krūtų, pilvo sienos plastikos ir kt.), ar jei pacientas nesijaučiai užtikrintai po operacijos, ar yra bent menkiausia rizika – pacientas  lieka naktį kvalifikuoto personalo priežiūroje. Skirtingai nuo daugelio privačių plastinės chirurgijos klinikų, šioje medicinos įstaigoje visą parą budi chirurgai, anesteziologai-reanimatologai, terapeutai, reanimatologai ir kt. specialistai, todėl staiga iškilus problemai, pacientas  tuoj pat  gali sulaukti neatidėliotinos gyvybiškai svarbios kvalifikuotos pagalbos. Prieš kelis metus 1 mln. eurų Pasaulinio banko paramos moderniai rekonstruotas ir renovuotas Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrius, kas užtikrina dar didesnį saugumą šiame medicinos centre.   Pernai už 1.5 milijono eurų modernizuotas operacinis blokas.

Labai reta plastinės chirurgijos klinika esant būtinybei gali skubiai  pakviesti pačius įvairiausius konsultantus. Tai padidina pacientų, kuriems atliekamos operacijos, saugumą.