Krūtų pakėlimo operacija

Krūtų pakėlimas

Krūtų pakėlimo operacija yra vienintelė patikima ir efektyvi priemonė nukarusios krūtinės pakėlimui ir stangrinimui. Šiame puslapyje pamatysite daug prieš ir po nuotraukų.

 

Nėštumas, žindymas, dideli svorio pokyčiai, žemės traukos dėsnis, paveldėjimas bei odos elastingumo sumažėjimas neretai sąlygoja krūtinės sunykimą, viršutinės dalies išplokštėjimą, stangrumo sumažėjimą, spenelių ir krūtų nusvirimą žemyn. Neretai tai didina odos iššutimus, mažina moters savivertę. Esant šioms priežastims galite drąsiai kreiptis dėl operacijos.

 

Krūtų pakėlimo operacijos esmė

Jei krūties audinio pakanka, suformuojama aukštesnė, labiau atsikišusi į priekį ir standesnė krūtinė. Operuojant kartu pakeliami nusvirę speneliai, pašalinamas neelastingos odos perteklius apačioje, o jei yra poreikis, sumažinamas ir spenelio laukelis. Specialių siūlių pagalba siuvant oda patempiama, krūtų audiniai pakyla.

 

Krūtų pakėlimas kian

Krūtų pakėlimo operacijos schema

 

Operacijos metu “apverstos raketės”, lolipop /”ledinuko formos” pjūvis atliekamas aplink spenelį ir vertikaliai žemyn. Aukščiau esančioje operacijos schemoje žaliais taškeliais pavaizduota išpjaunamos išsitampiusios odos sritis, o mėlyna spalva dešinėje pavaizduota siūlės sritis. Taigi randeliai lieka liemenėlės pridengiamoje srityje, pokrūtininėje raukšlėje randų nėra. Pradžioj randeliai būna raudoni, bet per pusę metų pradeda blykšti ir lieka visai neiškilę virš odos paviršiaus. Šis būdas labai gerai siaurina išplatėjusią krūtį.

 

Ar esu tinkama krūtinės pakėlimo operacijai?

Jei dar planuojate nėštumų, geriau atidėti šią operaciją. Nėštumas dažnai vėl ištempia krūtį ir sumažina operacijos rezultatą. Jei pakėlimas atliekamas implantų pagalba, tai operuoti galima ir iki nėštumo.

Operaciją galima atlikti praėjus 5 mėnesiams po maitinimo pabaigos.
Šios operacijos nerekomenduojamos moterims, kurios artimiausiu metu ruošiasi numesti daug svorio.

Konsultacija

Plastikos chirurgas per konsultaciją kruopščius atliks reikiamus išmatavimus, išklausys Jūsų lūkesčius ir pasiūlys optimalų sprendimo būdą . Atsižvelgiant į nukarusių krūtų dydį, formą, odos eleastingumą, spenelio laukelio dydį bei padetį, moters proporcijas bei pageidavimus, gyd. Rytis Norkaus patirtis leidžia pacientei individualiai parinkti vieną iš operacijų būdų.

Operacijų būdai

 

Pakėlimas raketės formos pjūviu

Šio būdo (taip pat vadinamu ir lollipop mastopexy) pjūvių ir randų dizainas pavaizduotas puslapio pradžioje esančioje schemoje. Jis ypač tinka esant B dydžio, neretai ir C dydžio krūtinei. Šis vertikalus būdas labai veiksmingai susiaurina krūtinę, kad gulint ji “neiškristų” į šonus.

Beto po tokio pjūvio žymiai  anksčiau  leidžiama devėti liemenėlę su lankeliais, nei po inkaro formos pjūvio.

Šį būdą gyd. Rytis Norkus beveik visada naudoja krūtų pakėlimo atveju.

Krūtų pakėlimo nuotraukos: prieš ir po 2 metų

"Krūtinės pakėlimas, vaizdas iš šono"

Krūtų pakėlimas vertikaliu pjūviu nenaudojant horizontalaus bjaurojančio pjūvio po krūtine. Spenelio laukelis pakeltas, pamažintas. Krūtinė labiau atsikišo į priekį. Puikus formos išliekamumas ir po 2 metų.

 

Inkaro formos pjūvis

Tai vis dar Rytų Europoje paplitęs, bet JAV ir Vokietijoje atgyvenęs metodas, kurio pjūviai : aplink spenelio laukelį, nuo jo žemyn ir papildomai per visą pokrūtininę raukšlę (dar apie 20 cm ilgio). Pastarasis randas neretai lieka iškilęs, paraudęs, išlindęs iš liemenėlės. Viršutinis krūties polius beveik nedidėja. Beto šis inkaro formos pjūvis prasčiau siaurina krūtį, dažnai atima galimybę ateityje maitinti, blogina spenelio ir odos jautrumą. Inkaro formos pjūvis tinkamas , kai pvz. kartu reikia sumažinti krūtinę 3-imis dydžiais.

Dėl minėtų ryškių trūkumų gyd. Rytis Norkus, kaip ir visi pažangūs vakarų chirurgai,  nenaudoja šio metodo.

Pakėlimas pjūviu tik aplink areolę

Šis būdas taikomas, kai krūtys labai nežymiai pasmukę, tačiau reikia pakelti /ir sumažinti pigmentuotą spenelio laukelį- areolę. Randas liks apvalus apie areolės kraštą.

Operuojant tokiu pjūviu, krūtis ir spenelis pakeliami nežymiai ir tik trumpam laikui, randas turi didelį polinkį išplatėti, dažnas centrinės krūties dalies išplokštėjimas, nepakankamai šalinamas apatinės dalies odos perteklius. Toks pjūvis tinkamas nebent, kai yra siaurėjanti standoka krūtis, dedamas implantas arba pakanka tik spenelio laukelio pakėlimo ir susiaurinimo.

Krūtų pakėlimas naudojant implantus

Jei krūtinė nėra didelė (A-B dydžio), pacientei pageidaujant, krūtinės pakėlimas gali būti atliekamas kartu su jų padidinimu implantais. Biusto implantai ypač tinka moterims, kurios pageidauja ne tik panaikinti apatinės dalies pasmukimą, bet pageidauja ir labiau išreikšto viršutinio poliaus išgaubtumo.

Tai dažna operacija gyd. R.Norkaus repertuare.

Krūtų pakėlimo su implantais prieš ir po nuotraukas galite peržiūrėti  čia.

Pakėlimas su mažinimu

Kuomet nukarusios krūtys yra labai didelės (D, E, F,….dydžiai, kartais ir C ), suderinus su paciente, krūtys ne tik pakeliamos, bet ir sumažinamos. Nesumažinus krūties bent iki C dydžio, ganėtinai greitai ji vėl pasmuktų dėl didelio jos svorio.

Nesimetriškumo korekcija

Jei krūtų dydžiai ženkliai skiriasi ir pacientė pageidauja simetriškumo, gyd. Rytis Norkus operacijos metu suvienodina krūtų dydžius.

 

Nuskausminimas

Krūtų pakėlimo operacija atliekama narkozėje, todėl skausmo nejausite. Pacientei pageidaujant gali būti atliekama ir nepilna narkozė – suleidžiant vaistus į veną ir krūtis.

 

Ar pakėlimo operacija yra saugi?

Kaip ir kiekvienos operacijos metu yra komplikacijų rizika. Gali būti infekcija, spenelio jautrumo pakitimai, neidealus simetriškumas, padidintas randėjimas, ilgesnis gijimas, pieno gamybos sumažėjimas.

Taikant apverstos raketės pjūvį (dažniausiai naudojamą gyd. Ryčio Norkaus) komplikacijos yra žymiai retesnės, nei inkaro formos pjūvio atveju.

 

Ko tikėtis po krūtų pakėlimo operacijos?

 • Paprastai kitą dieną po operacijos pacientė išleidžiama į namus, tačiau esant gerai savijautai gali būti išleista į namus ir tą pačią dieną.
 • Pirmąsias kelias paras jausite maudimą, tačiau vaistai nuo skausmo veiksmingai jį numalšina.
 • Patinimas krūtyse išlieka ne daugiau 2 savaičių.
 • Į darbą galėsite grįžti po 1 savaitės.
 • 2-3 savaites po operacijos reiktų nešioti specialią tamprią liemenėlę bei vengti didesnio fizinio krūvio. Tačiau prie nedidelio aktyvumo galėsite grįžti jau po 2-7 d.
 • Paprastai naudoju tirpstančius siūlus, kurių šalinti nereikia.
 • Praėjus savaitei po operacijos per apžiūrą gydytojas įvertins gijimą, duos tolimesnius patarimus, aptars dėl vėlesnio apsilankymo sugijimo vertinimui.
 • Po krūtų pakėlimo gali laikinai pakisti krūties ir ypač spenelio jautrumas. Jautrumas susinormalizuoja per pusmetį ar greičiau.
 • Randai pradžioje bus raudoni ir per 1-2 metus išbluks. Tiesa, dėka Ryčio Norkaus taikomos preciziškos susiuvimo technikos randai lieka neiškilę, paslėpti po liemenėle.

 

Kaip pasiruošti operacijai

 • Nerūkykite 4 savaites iki operacijos ir 2 savaites po jos- tai ženkliai pagerina pjūvių gijimą;
 • 4 savaites venkite žolinių preparatų, daug žalių arbatų;
 • Jei turite vaikų, kuriems mažiau nei 5 metai, pasirūpinkite, kad 1 savaitę po operacijos juos kas nors prižiūrėtų;
 • Pasirūpinkite priekyje užsegamais rūbais. Kompresinė liemenėlė bus parūpinta klinikoje.
 • Prieš operaciją reikės atlikti krūtų echoskopiją (gali būti ir prieš kelis mėnesius) ir kraujo tyrimus.

Ar operacijos rezultatas ilgalaikis?

Jeigu operacija atlikta teisingai, dešimtmečius Jūsų krūtys neturėtų grįžti į buvusį nukarimą, nebent smarkiai svyruoja svoris ar tapote nėščia. Nežymus pasmukimas gali įvykti, tačiau speneliai išliks naujoje pozicijoje.

 

Krūtų pakėlimo kainos

Krūtų pakėlimo kainas galite peržiūrėti čia.