Krūtų pakėlimo operacija

Krūtų pakėlimo operacija yra vienintelė patikima ir efektyvi priemonė nukarusios krūtinės pakėlimui ir stangrinimui.

Nėštumas,  žindymas, dideli svorio pokyčiai, žemės traukos dėsnis, paveldėjimas bei odos elastingumo sumažėjimas neretai sąlygoja krūtinės sunykimą,  viršutinės dalies išplokštėjimą, stangrumo sumažėjimą, spenelių ir krūtų  nusvirimą žemyn. Esant šioms priežastims galite kreiptis dėl operacijos.

Kaip sustangrinti krūtinę be operacijos?

 Deja neoperacinės priemonės gali tik šiek tiek sutraukti odą. Hormoniniai preparatai  gali kiek padidinti krūtinę, tačiau ryškiau pasmukusios krūties nepakels. Be to hormoniniai vaistai dažnai  turi poveikį ir visam organizmui. Įvairūs vakuuminiai  masažai ar drenažai tik tam kartui truputį patraukia odą. Sportas stiprina didįjį krūtinės raumenį, tačiau pačios krūties liaukos raiščių nepakeičia. Įvairūs kremai smarkiai išsitempusios odos nebesutrauks. Todėl naudodama  įvairias nechirurgines priemones išleisite daug pinigų, tačiau deramo efekto nesulauksite. Tuo tarpu operacija iš karto padeda pašalinti perteklinę, ištampytą odą.

Krūtinės pakėlimo operacija

Krūtų pakėlimo operacijos pavyzdys (operavo gyd. Rytis Norkus).

Krūtų pakėlimo operacijos pavyzdys (operavo gyd. Rytis Norkus).

Pigmentuotą spenelio laukelio diametrą dėl buvusių nėštumų išsiplėtusį iki 7 cm skersmens tos pačios operacijos metu  sumažinau iki kosmetiškai patrauklaus 4.2 cm.

Ar esu tinkama šiai operacijai?

Jei dar planuojate nėštumų, geriau atidėti šią operaciją. Nors išoperavimas nesukelia rizikos nėštumui, maitinimui, tačiau nėštumas dažnai vėl ištempia krūtį ir panaikina operacijos rezultatą. Jei pakėlimas atliekamas implantų pagalba, tai operuoti galima ir iki nėštumo. Šios operacijos nerekomenduojamos moterims, kurios artimiausiu metu ruošiasi numesti daug svorio.

Operacijų būdai

Nusvirusias krūtis, atsižvelgdamas į jų dydį, formą, moters proporcijas bei pageidavimus, operuoju vienu iš 3 būdų:

  1. Vien krūtų pakėlimo operacija. Šis būdas ypač tinka esant B dydžio krūtinei. Tokia operacija panaikina apatinį pasmukimą, išgaubia vidurinę dalį, tačiau nežymiai didina viršutinės dalies tūrį.
  2. Jei krūtinė nėra didelė (A-B dydžio), pacientei pageidaujant, krūtinės pakėlimas gali būti atliekamas kartu su jų padidinimu implantais. Biusto implantai ypač tinka moterims, kurios pageidauja ne tik panaikinti apatinies dalies pasmukimą, bet pageidauja ir išreikšto apvalaus viršutinio poliaus išgaubtumo. Kai pasmukimas nėra labai didelis, tai didinant implantais gali pakakti vien horizontalaus 5 cm odos pjūvio pokrūtininėj raukšlėje (šiuo atveju operacija įkainuojama vien kaip didinimo operacijos įkainis ). Gi atliekant vien pakėlimą, pjūviai (o tuo pačiu ir randeliai) būna aplink spenelio laukelį ir  nuo jo žemyn iki pokrūtininės raukšlės. Kai pasmukimas yra didelis ( apatinė biusto dalis yra per 3 cm žemiau pokrūtininės raukšlės ), dedant implantus atliekami tokie pat pjūviai kaip vien pakėlimo operacijos atveju. Šiuos pjūvius atlieku, kad neliktų perteklinės odos kabojimo ir būtų suformuotas geresnis krūties kontūras.
  3. Kuomet nukarusios krūtys yra labai didelės (D, E, F,….dydžiai, kartais ir C ), suderinus su paciente, krūtys ne tik pakeliamos, bet ir sumažinamos. Nesumažinus krūties bent iki C dydžio, ganėtinai greitai ji vėl pasmuktų dėl  didelio jos svorio

 

B dydžio krūtinės pakėlimo operacija(operaciją atliko R. Norkus).

 

  1. Pjūvis vien aplink spenelio laukelį. Operuojant tokiu pjūviu, krūtis ir spenelis pakeliami  nežymiai ir tik trumpam laikui, randas turi didelį polinkį išplatėti, dažnas centrinės krūties dalies išplokštėjimas, nepakankamai šalinamas apatinės dalies odos perteklius. Dėl šių trūkumų vien tokio pjūvio paprastai nenaudoju. Toks pjūvis tinkamas nebent, kai yra siaurėjanti standoka krūtis ar dedamas implantas.
  2. „Inkaro formos“ pjūvis – aplink spenelio laukelį, nuo jo žemyn ir per visą pokrūtininę raukšlę  ( apie 20 cm ilgio). Dėl šio ilgo rando tokio pjūvio nebenaudoju. Beto šis būdas prasčiau siaurina krūtinę.
  3. „Raketės formos“ pjūvis – susiuvus lieka randelis aplink spenelį ir vertikalus žemyn (~ 5.5 cm). Žemiau esančiame operacijos piešinėlyje kairėje žaliais taškeliais  pavaizduota išpjaunamos išsitampiusios odos sritis, o mėlyna spalva dešinėje  pavaizduota siūlės sritis. Kadangi susiuvu riboje tarp spenelio tamsios odos ir įprastos krūties odos, tai randelis nėra aiškiai pastebimas. Taigi randeliai lieka liemenėlės pridengiamoje srityje.  Liaukinis audinys paslenkiamas aukščiau, spenelis pakeliamas, o pigmetuotas laukelis sumažinamas iki kosmetiškai patrauklaus 4,2 cm skersmens. Tuo pačiu atlieku krūtinės stangrinimą specialiomis siūlėmis, kas suteikia ilgalaikiškesnį efektą. Pradžioj randeliai būna raudoni, bet per pusę metų pradeda blykšti ir lieka visai neiškilę virš odos paviršiaus. Šis būdas labai gerai siaurina išplatėjusią krūtį.

Krūtų pakėlimo operacija atliekama narkozėje, todėl skausmo nejausite.

Paprastai kitą dieną po operacijos pacientė išleidžiama į namus, tačiau esant gerai savijautai gali būti išleista į namus ir tą pačią dieną.

Po krūtų pakėlimo gali laikinai sumažėti spenelio jautrumas.  Į darbą galėsite grįžti po 1 savaitės.  2-3 savaites po operacijos reiktų nešioti specialią tamprią liemenėlę bei vengti didesnio fizinio krūvio. Tačiau jau prie nedidelio aktyvumo galėsite grįžti jau po 2-7 d. Paprastai naudoju tirpstančius siūlus, kurių šalinti nereikia.

  • nerūkykite 4-6 savaites iki operacijos;
  • jei turite vaikų, kuriems mažiau nei 5 metai, pasirūpinkite, kad 1 savaitę po operacijos juos kas nors prižiūrėtų;
  • pasirūpinkite priekyje susegamais rūbais.

Jeigu operacija atlikta teisingai, dešimtmečius Jūsų krūtys neturėtų grįžti į buvusį nukarimą, nebent smarkiai svyruoja svoris ar tapote nėščia. Nežymus pasmukimas gali įvykti, tačiau speneliai turėtų išlikti naujoje pozicijoje.